Úspěšný blog - analýza klíčových slov

Jde jenom o blog, na jeho psaní nemám moc času, takže to nebudu komplikovat. Na analýzu klíčových slov mi bude stačit jediný nástroj, a tím je Nástroj pro návrh klíčových slov Google AdWords. Následující pětiminutové video naznačuje, jak jsem ho použil pro získání klíčových frází pro jeden článek.

K videu je třeba dodat pár poznámek:

 • Pokud vám nástroj AdWords nabíhá automaticky česky, zkuste jeho anglickou verzi. Většinou toho umí o něco víc, mj. například Site-Related Keywords, tj. výcuc klíčových slov ze zadané stránky či webu, ať už vašeho, nebo konkurence.
 • Video jsem natáčel už asi před měsícem. Od té doby prodělal nástroj AdWords redesign a vypadá dnes trochu jinak. Na jeho funkčnosti se ale nic podstatného nezměnilo.
 • V celém tomto článku vám tak trochu kecám. Ve skutečnosti pro Všemi osmi používám nový nástroj pro návrh klíčových slov systému Sklik od Seznamu. Jedná se ale o neveřejnou testovací verzi, takže by vám byl zatím k ničemu. Ovládá se velmi podobně, nabízí však mnohem rozsáhlejší databázi dotazů.

Příště vám ukážu, jaké všechny fráze jsem pro daný článek vybral, jak jsem je použil a jaké to přineslo výsledky.

Tento článek navazuje na Úspěšný blog - k čemu je analýza klíčových slov a je součástí seriálu Jak vybudovat úspěšný blog.

, 8. 01. 2008 12:53, Pošli komentář

| Nejnovější |

Komentáře

 1. Dobrý den,
  video je velmi dobře zpracované, líbí se mi přibližování na aktuálně probíranou oblast. Zajímalo by mne, kdo si ještě ke konci povšiml vloženého komentáře choďanky. :-)

  K použití frází se ptát nebudu, bude-li zmíněno v dalším článku. Spíše mne zaujala, a tuším, že to bylo Vaším cílem, zmínka o nástroji pro návrh klíčových slov od Seznamu. Můžete o něm říci více? Kdy by měl být dostupný i pro normální smrtelníky, jak se bude odlišovat od Google pomocníka apod.

  A rád bych vložil otázku ještě na jednu funkci, kterou má Google, a totiž možnost získat klíčová slova pomocí Website content. Využíváte tohoto nástroje? Zdá se mi, že to je vhodné, samozřejmě alespoň pro základní přehled, pro analýzu konkurence.

  Pavel Jašek · 5335 days ago · #

 2. [1] Díky za pochvalu. Jak jste, sakra, poznal, že to je choďanka a ne choďák? Máte ale pravdu. Říkala: “Jdi už spát, vole. Jsou čtyři ráno.”

  Nástroj pro návrh klíčových slov od Seznamu je moc hezký. Hlavně jeho databáze dotazů je mnohem lepší než v AdWords. Kdy bude hotový, nevím. Zatím je to spíš prototyp než zkušební verze, ale pracuje se s ním dobře (kdyby už uměl i slova obsahující “č”, byl by skoro dokonalý). Jestli se tu zastaví Jirka Chomát, možná k němu napíše víc.

  Slov z obsahu konkurenčních stránek pomocí nástroje AdWords občas zjišťuji. Spíš ale v angličtině, ve které mám přeci jen o dost menší slovní zásobu než v češtině.

  Marek Prokop · 5335 days ago · #

 3. Presne takovyto tutorial jsem minuly tyden hledal snad 3 hodiny a pak to vzdal. Diky :)

  Dan · 5335 days ago · #

 4. Velmi pěkné video. Sice už ten nástroj znám, ale tak často s ním nepracuji. Nyní jsi mi ukázal, jak svou práci zefektivnit.
  Ještě bych měl dotaz. Pomáhá ti tento nástroj hodně, respektive chodí z těchto kw dost lidí ?

  Fondil · 5335 days ago · #

 5. [4] Výběr vhodných slov pomáhá dost. Příště přidám konkrétní výsledky pro slova z videa. Celkovou týdenní návštěvnost Všemi osmi zveřejňuji vždy v pondělí či úterý.

  Marek Prokop · 5334 days ago · #

 6. To video je fajn. Co mi ale v te analyze moc nefunguje, je konkurencnost slova. Priklad – slovo Photoshop – i v nastaveni na CR a v CJ zobrazuje velkou konkurencnost, pritom inzeruji tak 1-3 inzerenti (odhad), a i CPC je docela vysoke. Ma s timto nekdo nejake zkusenosti?

  Martin Keller · 5334 days ago · #

 7. Pěkný návod, o analyzátoru už vím nějakou dobu, ale nevěděl jsem jak na to, teď jsem dostal na tento článek radu na Webtrhu. Je někde testovací verze dostupná?

  Pavel Kotala · 5330 days ago · #

 8. Dobrý den Marku, mám trochu otázku mimo téma. Jaký program jste použil pro vytvoření video návodu? Děkuji.

  Petr · 5318 days ago · #

 9. [8] Camtasii 5.

  Marek Prokop · 5318 days ago · #

 10. Vynikající tip pro ty, kteří nejsou in (jako já :) ). Díky moc.

  Tonda · 5315 days ago · #

Commenting is closed for this article.