Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

04. 12. 2003

Proč nepsat špatné weby

Martin Malý v článku Proč psát špatné weby? vyslovuje názor, že nekvalitní práce se webdesignérským studiím vyplatí. Ušetří, klient nic nepozná a pokud časem pozná, objedná si od téhož dodavatele opravu chyb jako další práci za další peníze.

Možná to tak někdy funguje, ale já mám jinou zkušenost. Pár ne zrovna dobrých webů na svědomí mám. Jsou sice možná přístupné, ale grafika je fádní, struktura podivná, obsah nedostatečný, použitelnost zadrhává. Jsou to weby, do který byl zadavatel ochoten investovat maximálně 15-20 tisíc a za takové peníze zázrak nevykouzlíte.

Vždy jsem si u těchto klientů říkával: však oni časem přijdou a ještě z toho něco pořádného uděláme. Nikdy nepřišli, nikdy už se z toho nic pořádného neudělalo. Připadá mi to logické. Nedokonalý web totiž neplní své cíle a svého majitele jen utvrdí v tom, že dobře udělal, když do něj moc neinvestoval.

Pravý opak jsou weby, jejichž počáteční rozpočet poddimenzovaný nebyl, nebo jejichž vývoj jsem tak trochu zasponzoroval. Ty naopak své cíle plní, svému majiteli vydělávají dost peněz a on ochotně investuje dál. Ověřil si, že se mu to vyplatí. Za vylepšování těchto webů většinou už v prvním roce dostanu víc, než kolik stálo jejich prvotní vytvoření a rozpočty na každý další rok mají vzestupnou tendenci.

Marek Prokop, 04. 12. 2003 5:32, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.