Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

23. 07. 2003

Webdesign (c) 2003 Pixy

Petr „Pixy“ Staníček obohatil český Web o další dvě práce ze své dílny: Deník Sport a nový Indoš. Komentář, myslím, není třeba. Pokud však chcete diskutovat, můžete přímo u autora (S kůží na trh: Deník Sport) nebo na Pooh.cz (www.deniksport.cz v novém).

Marek Prokop, 23. 07. 2003 15:54, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Soustřeďte se na zisk

Vykašlete se na ocenění, soustřeďte se na zisk, radí webdesignérům a zejména online marketérům Robert Němec v dnešní Lupě. Ačkoli to podle názorů některých diskutérů pod článkem vypadá, že Robert není na Lupě zrovna nejoblíbenějším autorem, tento jeho článek za přečtení stojí. Až na pár drobných výhrad (viz diskuse) s ním souhlasím.

Mimochodem, když už na Lupě budete, můžete nakouknout i na můj dnešní článek a zamyslet se nad otazkou: Porušují vyhledavače autorská práva?

Marek Prokop, 23. 07. 2003 12:06, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Co měřit na webu

Provoz webu jde snadno měřit. Z mnoha parametrů je třeba vybrat ty nejdůležitější ve vazbě na cíle projektu.

Provoz webu a efekty, které přináší, lze velmi detailně monitorovat, měřit a testovat. Až příliš detailně a příliš snadno. Pokud se budete snažit sledovat vše, utopíte se v záplavě čísel a uteče vám podstata. Gerry McGovern proto v článku What's important to measure on your website? (New Thinking, 21.7.03) vybral a popsal nejdůležitější měřitelné parametry:

  • Akce návštěvníků - objednávky, odeslané dotazy, vyhledávání, atd.
  • Počet návštěvníků a počet zhlédnutých stránek. Příliš malý průměrný počet zhlédnutých stránek na jednoho návštěvníka naznačuje problémy.
  • Nejčastěji a nejméně často čtené stránky.
  • Počet registrací newsletteru (každý komerční web musí mít newsletter).
  • Zpětné odkazy, odkud návštěvníci přicházejí.
  • Klíčová slova, přes která návštěvníci přicházejí z vyhledavačů.
  • Velikost stránek. Stanovte si limit, který nepřekročíte.
  • Chybné odkazy a nefunkční procesy (formuláře, skripty apod.).

Já bych k tomu jen dodal, že soubor sledovaných parametrů by měl být tím, od čeho se začíná nový web budovat. Na počátku každého webového projektu by měly být vytýčeny konkrétní cíle a navrženy metody, kterými se bude průběžně ověřovat jejich plnění.

Marek Prokop, 23. 07. 2003 3:00, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.