Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

22. 07. 2003

Ontologie - základ sémantického Webu

Pokud vám zatím stále nebylo jasné, co v souvislosti s Webem a informační architekturou je (jsou) ontologie, třeba u vás se svým výkladem uspěje David Bureš. Jeho článek Sémantický web - ontologie (DigiWeb, 21.7.03) má tu výhodu, že je na rozdíl od většiny ostatních česky (nebo alespoň skoro česky).

Trochu mne překvapuje, že David ve výčtu praktických aplikací RDF opoměl Open Directory (dmoz.org). Tento katalog je totiž na RDF postaven a v tomtéž jazyce od něj přebírají data stovky dalších serverů, včetně Googlu.

Marek Prokop, 22. 07. 2003 16:11, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Jak lépe krmit Googlebota

GoogleGuy dal včera v diskusním fóru WebmasterWorld k dobrému pět doporučení, jak povzbudit Google k lepšímu indexování webu:

  1. Ujistěte se, že váš server používá HTTP hlavičku If-Modified-Since. Pokud ano, Google zaindexuje ochotněji více stránek.
  2. V robots.txt můžete použít znak * zastupující libovolný počet libovolných znaků a znak $ označující konec názvu. Snadněji tak označíte Googlu soubory, které indexovat nechcete.
  3. Googlebot akceptuje v robots.txt i direktivu Allow. Pokud jsou v konfliktu dvě direktivy, Googlebot si vybere tu delší, resp. konkrétnější.
  4. Vyhýbejte se ID sezení (session ID). Mějte v dynamických URL co nejméně parametrů a raději nepoužívejte parametr nazvaný id.
  5. Ujistěte se, že je každá stránka webu dostupná textovým prohlížečem, jako je Lynx.

Plný text GoogleGuyova příspěvku v GoogleGyu Says.

Marek Prokop, 22. 07. 2003 2:55, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.