Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

24. 07. 2003

Kde hledat vyhledavače

Některé vyhledavače poskytují výsledky hledání více portálům. Ty ovšem vyhledavače občas mění a tak v tom bývá zmatek. Snad se mi ho podaří trochu vyjasnit následující tabulkou. V prvním sloupci jsou hlavní světové vyhledavače (ve smyslu technologie a databáze), ve sloupci druhém weby, na kterých se můžete setkat s jejich výsledky hledání.

Vyhledavač Web
Google Google, AOL, Yahoo!, Netscape, HotBot
Inktomi MSN, HotBot, Overture
Teoma Ask Jeeves, Teoma, HotBot
LookSmart MSN, LookSmart
Fast AlltheWeb, Lycos, HotBot, Overture

Počítejte s tím, že na podzim již tato tabulka opět nebude platit. Lycos již ohlásil, že vymění Fast za LookSmart a ještě významnější změny plánuje Yahoo! - skoro jistě se rozloučí s Googlem a začne používat Inktomi. A ještě něco. Odkazy na jednotlivé vyhledavače neuvádím, protože vám na všechny stačí metavyhledávání Jyxa (roletka vpravo).

Marek Prokop, 24. 07. 2003 2:21, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.