Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

28. 05. 2003

Weblogy, fenomény a bubliny

Na českém Webu se rozhořel spor o význam weblogů. Otevírají novou budoucnost, nebo jsou jen bublinou?

Poté, co Martin Kopta označil v pondělí weblogy za úsvit nových médií a pod jeho článkem se rozhořela bouřlivá diskuse, pospíšil si Eduard Hlava s názorem: Fenomén weblogů? Ani náhodou! (Hlava.net, 26.3.03) a Jiří Hlavenka dnes dokonce v Živě tvrdí, že Weblogy jsou internetová bublina jako vyšitá.

Oba posledně zmínění pánové sice zřejmě nemysleli titulky svých článků tak úplně vážně (z toho je usvědčuji jak jejich předešlé práce, tak i texty samotných článků), přesto však s jejich postojem nesouhlasím. Vzkazují nám totiž, že weblogy si nezaslouží medializaci v míře, ve které se jim dostává.

Jenže v tom je právě zakopaný pes. Dostává-li se nějaké formě publikování na Webu takové pozornosti médií, až ona forma hranice Internetu přeroste a stane se společenským jevem, mělo by to autory podněcovat spíše k hledání vysvětlení, než k polemice s fakty. Napsat, proč weblogy dosáhly své popularity by jistě bylo zajímavější, než přesvědčovat čtenáře, že vlastně vůbec populární nejsou.

Ohlasy a souvislosti k tomuto příspěvku

Marek Prokop, 28. 05. 2003 13:42, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.