Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

23. 05. 2003

Vylepšená CSS tlačítka

Mike Golding se ujal mých bezobrázkových CSS tlačítek, přidělal mnoho nových a celý princip obohatil o vtipný nápad řadit tlačítka do seznamu (prvky <ul><li>). Výsledky jeho práce naleznete v článku Advert Buttons using pure CSS v2.0 (Notestips.com, 2.5./18.5.03).

Mimochodem, na Goldingův článek mne přivedl Vít Dlouhý, resp. jeho Weblog o tvobě webu. Je podobného zaměření jako Sova v síti, kvalitní, denně aktualizovaný a je součástí neméně kvalitní Příručky moderního webmastera. Proto jsem ho dnes zařadil do trvalých sovích odkazů.

Ohlasy a souvislosti k tomuto příspěvku

Marek Prokop, 23. 05. 2003 14:39, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Přecházíme na Jyxo

Sovu ode dneška neprohledává původní vyhledavač Atomz, nýbrž Jyxo. Nový vyhledávací formulář je zatím k dispozici jen na několika stránkách, na ostatní se dostane během pár dní. Protože budou všechny stránky Sovy nově vygenerovány a trochu jsem si hrál s redakčním systémem, mohou se někde vyskytnout chyby. Předem děkuji za shovívavost a za upozornění, pokud nějakou naleznete.

Myslím, že vám Jyxo, náš český Google, nemusím představovat, neboť si vás již určitě získalo samo. Připodobňuji-li ho ke Googlu, pak nejen pro jeho technickou vyspělost, ale i pro podobnou image a firemní filosofii. Jyxo je stejně jako Google veselé, přátelské a otevřené.

Jyxo je méně integrované do stránek, Sovy než byl Atomz. Stránky výsledků hledání si ponechávají původní Jyxovský vzhled, pouze sovička vlevo nahoře vám bude připomínat, kde jste se tam vzali. Tuto nevýhodu však jistě vyváží kvalitnější výsledky a širší možnosti, které Jyxo nabízí. Abych vám to ještě víc zpestřil, pod vyhledávací formulář na titulní stránce jsem vám připravil nejčastěji hledané fráze, které budou přibližně jednou týdně aktualizovány.

Marek Prokop, 23. 05. 2003 0:10, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.