Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

24. 03. 2003

Internet Explorer jak ho neznáte

Pro běžné, každodenní putování Webem jsem vždy používal Internet Explorer pro Windows, abych stránky viděl tak, jako většina uživatelů a netrpěl nezdravým odtržením od reality. Zároveň jsem ale závistivě pošilhával po vymoženostech Opery a Mozilly (v mém případě Phoenixu), které používám pro testování. Přibližně před měsícem jsem něco z té závisti ztratil, neboť jsem přešel na Avant Browser. Proč?

  • Používá zobrazovácí jádro Internet Exploreru té verze, která je na počítači nainstalovaná. Stránky proto vypadají naprosto stejně, jako v IE a Avant Browser sám zabírá jen asi 700 kB. S IE navíc sdílí oblíbené položky a veškerá nastavení (pokud je nepředefinujete).

  • Uživatelské rozhraní je typu MDI, tj. okna v oknech, nebo-li záložky, jak je znáte z Mozilly a Opery. Nová okna lze otevírat prostředním tlačítkem myši, na pozadí, ze schránky, atd. Oproti IE je práce s více okny zřetelně rychlejší.

  • Přímo z pole adresy lze vyvolat vyhledávání Googlem.

  • Snadno lze zapínat/vypínat blokování nevyžádaných pop-up oken, načítání obrázků, přehrávání zvuků, atd.

Sice má Avant Browser i pár nevýhod, např. v něm nefugnuje můj oblíbený Google Toolbar a některé Bookmarklety (ty, které pracují s okny), ale myslím, že výhody jasně převažují.

Ohlasy a souvislosti k tomuto příspěvku

  • 24.3.2003 14:21. Luděk Roleček mi k příspěvku napsal: Vyzkousel jsem Avant Browser, NetCaptor a jeste nekolik dalsich, ale nakonec jsem zustal u MyIE. Umi toho opravdu moc a podle me je mnohem lepsi, nez cokoliv jineho, co jsem mel moznost vyzkouset, vcetne AvantBrowseru.

Marek Prokop, 24. 03. 2003 12:04, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Otestujte si přístupnost stránek

Ode dneška je na Sově k dispozici nástroj Cynthia Says™ určený k testování přístupnosti stránek podle WCAG 1.0 nebo Section 508. Formulář Cynthie jsem se svolením jejího autora, společnosti HiSoftware, přeložil do češtiny, výstupní zpráva je však zatím v angličtině. Překlad zprávy a podrobnější nápovědy se připravuje.

Marek Prokop, 24. 03. 2003 4:02, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.