Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

23. 03. 2003

SVG 1.1

Specifikace SVG 1.1 (Scalable Vector Graphics) se tento týden stala oficiálním doporučením W3C. Verze opravuje chyby SVG 1.0 a rozděluje specifikaci na moduly. Současně byla vydána doporučení SVG Tiny a SVG Basic určená pro mobilní telefony a PDA. (via The Web Standards Project)

Marek Prokop, 23. 03. 2003 00:54, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Vyměňujte obsah, ne odkazy

K doplnění včerejšího pojednání o odkazových strategiích se hodí článek Swap Content, Not Links. Dan Thies v něm vysvětluje osvědčenou metodu zvyšování odkazové popularity založenou nikoli na prosté výměně samotných odkazů, ale na výměně celých stránek. Sám tuto taktiku často používám a mohu ji jen doporučit. (via InternetMarketing.cz)

Marek Prokop, 23. 03. 2003 00:54, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Obchodní web: nástroj či dialog?

Důraz na použitelnost (usability), pro moderní webdesign tak charakteristický, může svádět k nahlížení na webové místo jako na pouhý nástroj. Zákazník přijde, najde co potřebuje, koupí a odejde. Čím snáze a rychleji se mu to povede, tím lépe web jako prodejní nástroj funguje.

Toto pojetí platí téměř bez výhrad, pokud prodáváte jednoznačně identifikovatelné zboží (např. knihy) lidem, kteří přesně vědí, co chtějí. Pro jiné obchodní modely však může být metafora webu jako nástroje nebezpečně omezující. Pak nastupuje motivace, přesvědčivost, dialog:

Motivace, a té může být dosaženo pouze v sugestivním dialogu mezi vámi a návštěvníkem, je klíčová. Nic si nenamlouvejme. Mezi nejpříšernější (a překvapivě úspěšné) weby patří weby pro dospělé, a přesto i ti nejméně zkušení uživatelé přijdou na to, jak je používat. Motivujte návštěvníky a pořádný kus práce máte za sebou.

Bryan Eisenberg: Beyond Usability II: Is Your Web Site a Tool? (GrokDotCom, 15.3.03) (via LucDesk)

Marek Prokop, 23. 03. 2003 00:54, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.