Co chci dělat v roce 2014

Posledních pár let jsem nad tím, co budu dělat v novém roce, moc nepřemýšlel. Přeci totéž co loni. Funguje to, baví mě to, jsem spokojený, tak proč něco měnit. Jenže tohle uvažování vede do pekel. Sice možná pomalu, zato však jistě. Dva tři roky s ním vystačit jde, ale teď už cítím, že je čas se zamyslet důkladněji.

Převážně pro sebe si sem tedy shrnu, co bych chtěl letos změnit. Za rok uvidím, jak se mi to povedlo.

Školení

Školení mám rád, protože při nich poznávám hodně lidí a zajímavých projektů. Proto je určitě zachovám. Některá ale zřejmě zruším a pár nových začnu. Láká mne hlavně model praktického workshopu. Dovedu si představit třeba workshopy, při kterých bych pomohl účastníkům sestavit marketingovou či obsahovou strategii, akční plán na zvýšení konverzní schopnosti webu apod.

LIM

Léto s internetovým marketingem se loni konalo podruhé a myslím, že se opět povedlo. Trochu jsem tápal, co s ním dál, ale teď už snad tuším. Zřejmě ho zkusím rozšířit na seriálovou akci, která se bude pořádat častěji na různých místech. Zároveň ho propojím s plánem na nové workshopy, protože právě na LIMu se jejich model mimořádně osvědčil.

Větší projekty

Průběžně se starám o několik větších projektů. Některé jsou čistě klientské, tj. dostávám odměnu za služby, v jiných mám osobní podíl. Ty první chci omezit, druhé posílit, protože pracovat na něčem, co spoluvlastním, mě víc motivuje. Jestli tedy nějaký zajímavý projekt máte a hledáte do party markeťáka, ozvěte se.

Potkávání se s lidmi

Abych mohl někam posouvat vlastní práci, potřebuji co nejvíce impulsů zvenčí. Po přestěhování do Jizerek jsem dost zlenivěl a na moc akcí nejezdil. To bych letos rád změnil. Zkusím být k pořadatelům konferencí vstřícnější a jejich nabídky už nebudu automaticky házet do koše. Slibuju.

, 2. 01. 2014 19:23, Pošli komentář

| Nejnovější |

Komentáře

 1. Zdokonalování, informace a načasování. Trendy.

  Martin Kohout · 3827 days ago · #

 2. Marku, doufám, že LIM bude jako týdenní dovolená zachován, jelikož to byla jedna z nejlepších dovolených, na kterých jsem kdy byl a rád bych letos jel zase. Rozšíření o pracovní workshopy vítám a těším se na ně. Doufám, že jeden z nich bude na zvýšení konverzní schopnosti webu a tento workshop bude otevřen.
  PS: Těším se na tebe na více akcích a hlavně u pivka na afterparty :)

  Jan Kvasnička · 3827 days ago · #

 3. [2] Honzo, letní LIM (krásný pleonasmus ;-)) zachován zůstane, ale ten hlavní problém je, že se na něj nevejdou všichni, kdo by chtěli. Proto ho zřejmě doplníme více kratšími (víkendovými) akcemi a doufám, že se zájem nějak rozumně rozloží.

  Workshopy IA, použitelnosti a konverzního marketingu jsem dělal už někdy v letech 2004-6 a pak jsem s nimi přestal, protože na ně trh ještě nebyl moc připravený. Teď by to už mohlo být lepší. Možná bychom mohli něco připravit i spolu — ještě ti napíšu.

  Marek Prokop · 3827 days ago · #

 4. Pokud se bude LIM konat na různých místech, přimlouvám se za jih. Nic se tu neděje a přitom tu je tolik krásných míst…

  Jiří Kroužek · 3827 days ago · #

 5. [4] V listopadu jsme měli první marketingový Čtvrtkon (http://ctvrtkon.cz/pozvanka-ctvrtkon-14/), na který přijel přednášet Honza Tichý, Martin Matějka a Lukáš Pítra. Věřím, že na něj v tomto roce neméně úspěšně navážeme.

  Ale ano, chceme více marketingových akcí na jihu! :)

  Václav Novotný · 3827 days ago · #

 6. Workshop na marketingovou strategii bych si nechal líbit. Prosím prosím :-)

  Vojtěch · 3827 days ago · #

 7. Marku, za kratší verze LIM bych se moc přimlouval.

  Linki · 3826 days ago · #

 8. Zcela výjimečně přidávám komentář pod příspěvek, který nehodlám rozporovat. Marku, Vaše předsevzetí jsou sympatická a přeji Vám jejich úspěšnou realizaci; též hodně zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2014 :)

  Marek Soldát · 3826 days ago · #

 9. Častější pořádání na více místech by bylo skvělé. Od nás ze Slovácka je to k vám trochu dál.

  — Petr · 3821 days ago · #

 10. Ahoj,
  znamená to tedy, že už na blog neplánuješ aktivněji psát? Lépe řečeno… už ti Facebook plně nahradil to povídání na blogu? Ptám se proto, že jsem nějakou zmínku o blogu v článku celkem očekával.

  Carl114 · 3818 days ago · #

 11. [10] Tomáši, pokud jde o tento blog, žádnou dramatickou změnu neplánuji. Budu sem psát, když bud mít co a najdu na to čas.

  Marek Prokop · 3818 days ago · #

 12. prečo ale meniť nieo o ťa naplňuje a máš z toho radosť ?

  — peto · 3799 days ago · #

Commenting is closed for this article.