Chcete mít Google Analytics opravdu česky?

Není tajemství, že lokalizace jinak skvělé služby Google Analytics do češtiny se jaksi nepovedla. Jazyk lokalizované verze sice češtinu připomíná, ale porozumění významu moc neusnadňuje, spíše naopak. Nyní to můžete zkusit změnit.

Martin Kopta připravuje pro Google podklady pro lepší překlad a prosí vás o spolupráci. Pokud vám v lokalizovaných Anylytics připadá nějaký překlad hodně hloupý a znáte lepší, pošlete, prosím, svůj návrh prostřednictvím tohoto formuláře. Formulář můžete odeslat i opakovaně podle toho, kolik dílčích textů navrhujete změnit.

Před odesláním svých návrhů si můžete v níže uvedené tabulce zkontrolovat, zda již někdo nenavrhl to samé.

Zde je přehlednější celá tabulka.

Upozornění: Nejedná se o oficiální akci Googlu a nelze garantovat, že zrovna Váš návrh najde v českých Google Analytics uplatnění.

Díky za pomoc.

, 22. 03. 2008 23:29, Pošli komentář

| Nejnovější |

Komentáře

 1. Proc bych mel nejbohatsi firme na svete zdarma pomahat s prekladem nejakeho programu ? Jste se zblaznili nebo co ?

  — Radek · 5962 days ago · #

 2. Tohle není open source. Ať si to přeloží sami. Navíc odborníci jedou stejně v angličtině, už jen pro okamžité nasazení nových funkcí.
  A neodborníci nemají do Analytics co hrabat :)

  — Martin · 5962 days ago · #

 3. Myslím že příspěvěk číslo 1, tedy něco o tom, proč pomáhat nejbohatší firmě na světě zadarmo, trefil hřebíček na hlavičku. GA naštěstí (zatím) lze používat v Angličtině, narozdíl od vyhledávání a News, které si stále vynucují češtinu.

  Daniel Dočekal · 5962 days ago · #

 4. Přátelé, zdržte se, prosím, v komentářích osobního hodnocení smyslu celé akce. Já jsem si ji nevymyslel, takže nejsem schopen odpovědět, a nejsem si jist, zda Martin Kopta, který mne o zveřejnění požádal, sem bude často chodit a na komentáře odpovídat.

  Další případné komentáře v duchu prvního až třetího budu mazat.

  Děkuji za pochopení.

  Marek Prokop · 5962 days ago · #

 5. Dobrým důvodem může být např. nasazení GA na weby klientů, ti češtinu zpravidla ocení a tím ocení myslím $$$.

  Marek Prokop: je to v duchu ci protiduchu?:)

  Nill · 5962 days ago · #

 6. ja bych spis uvital spolehlivou cestinu v generovanych PDF, na nekterych systemech jsou misto hacku a carek paznaky

  — petr · 5962 days ago · #

 7. Nill to trefil. Mně by byl překlad Google Analytics do češtiny taky celkem volný, ale analýzy návštěvnosti se nedělají kvůli odborníkům…

  Když Google českou verzi Google Analytics spustil, upozorňoval jsem na chyby Lukáše Morávka, a ten mě pak poprosil, abych ty nejmarkantnější sepsal a poslal mu je.

  Právě takhle vznikla ta tabulka, o jejíž zveřejnění jsem Marka poprosil. Budu moc rád, když ji z vlastní zkušenosti se chybami v překladu doplníte. Trochu tím ušetříme nejbohatší firmě na světě, a ohromně pomůžeme těm, kdo nemají peníze na lepší nástroje pro analýzu návštěvnosti.

  Martin Kopta · 5961 days ago · #

 8. Google sice je možná jedna z nejbohatších firem na světě, ale GA je pokud vím zdarma a pro majitele amatérských a nekomerčních stránek ta nejlepší volba. Proto myslím že webmasterům kteří neumí anglicky, (a je jich v našich krajích pořád dost) by pořádná čeština dost pomohla. Ta původní je totiž skutečně jak z automatického překladače.

  Jan · 5953 days ago · #

Commenting is closed for this article.