Odhalení: 1. místo na Seznamu si lze koupit!

Seznam - 1. místo

Již dlouho se na českém internetu vedou spory o tom, zda si jde koupit první místo v tzv. přirozených výsledcích vyhledávání fulltextového vyhledavače Seznamu. Seznam podporován hrstkou naivků sice stále dokola opakuje, že pozice ve fulltextu přímo zaplatit nelze, ale jak protřelí obchodníci moc dobře vědí, na prodej je všechno. Nyní naše redakce získala nezvratný důkaz, že mají pravdu.

Informace pochází přímo od jednoho z aktérů celé transakce, Ondřeje P. Ten začátkem ledna zaplatil 15 000 Kč a získal za ně první místo na mimořádně atraktivní klíčovou frázi krutá realita. Poté celou aféru detailně zdokumentoval a předal médiím.

(Omlouvám se, pokud jsem vám tímto článkem pokazil snídani, oběd či dokonce blížící se víkend, ale z dennodenních dotazů tohoto typu už mi trochu začíná hrabat.)

, 17. 01. 2008 01:46, Pošli komentář

| Nejnovější |

Komentáře

 1. Nadpis určitě přitáhl pozornost, ale protože Ondru znám, tak mi to během prvních vět druhého odstavce docvaklo :-).

  Horší to bude u méně znalých lidí. Stačí si přečíst ty příspěvky na JPW. Někomu to holt déle trvá.

  Petr Brádler · 5937 days ago · #

 2. Nadpis je skutečně jak vystřižený z bulvárního plátku. Podobné dotazy na JPW mě vůbec nepřekvapují. Spousta lidí vidí konspiraci v řadě jiných událostí. Zřejmě jsou příliš prosté, než aby to byl dotyčný ochoten přijmout. Dotyčnému bych napsal snad jen ať je rád, že mu volají jen z Atlasu :)

  David Lengyel · 5937 days ago · #

 3. Měl bys Marku asi doplnit na konec článku, že se dá koupit web který už je na prvním místě, než-li že se dá koupit samotná pozice, nebo si možná zaděláváš na mnohem horší dotazy. A to přímo do tvé e-mailové stránky, kde že se to platí :)

  Ivo T · 5937 days ago · #

 4. Napínavé až do konce. Kdybych nebyl čtenářem Kruté reality, tak asi nevím, o co jde.

  papi · 5936 days ago · #

 5. No popisek ve fulltextu je úžasný. Ale co když ke kruté realitě patří vyjmenovat měsíce… :-O

  MiSHAK · 5936 days ago · #

 6. Uff… Když jsem viděl ten titulek, tak jsem se docela lekl… :-)))

  smain · 5936 days ago · #

 7. Je to přesně tak, jak píše Marek (smím-li tykat). Dostal jsem od Seznamu tuto výhodnou nabídku a koupil v jejich akčním “Novoročním balíčku” několik frází, které se umísťují na prvních pozicích. Bližší detaily jsou zatím neveřejné.

  Výraz “Krutá realita” je přitom jen špička ledovce, hlavní devizu a zdroj příjmů vidím v umístění na prvních místech u frází jako “Smysl života” (viz http://search.seznam.cz/?q=smysl+%C5%BEivota&mod=f) či “Alternativní realita” (viz http://search.seznam.cz/?q=alternativn%C3%AD+realita&mod=f&sId=2Vly8kf4o-A3). Zmíněné dva totiž hledají povětšinou vyrovnaní lidé, kteří vědí, co od života chtějí a jdou tvrdě za tím. A přes ty, jak doufám, se má investice vrátí.

  Jinak, pokud dostanu od nejmenovaného zdroje v Seznamu opět nabídku na odloupení dalších 1. míst např. na fráze “Ideální lano pro smyčku”, jsem si jistý, že nebudu váhat.

  Ondřej Pohorský · 5936 days ago · #

 8. No fuj, to se nedela takhle me desit hned po probuzeni ;-)

  Jak jsem ten nadpis uvidel v RSS ctecce, tak jsem tomu opravdu chvili veril.

  TonyK · 5936 days ago · #

 9. Pro úplnost uvádím, že na centrumu první pozici koupit jde, na první pohled to není vůbec vidět, že se jedná o sponzorovanej odkaz, až když kliknete na ikonku “i”. A pro úplnou úplnost ještě uvedu, že to byla investice úplně na #@#@, přesně podle mého očekávání :-( centrum is dead, dal jsem mu opravdu poslední šanci

  — kapčus · 5936 days ago · #

 10. [6] Uff… Když jsem viděl ten titulek, tak jsem se docela zaradoval…

  Laco · 5933 days ago · #

 11. No trvalo mi to asi 10 sekund ale málem jsem ti na to skočil taky :-)

  Richi · 5933 days ago · #

 12. Ty sponzorované odkazy na Centrum.cz jsem taky zkoušel, investice se sice zaplatila, ale jinak nic moc.

  Jam · 5920 days ago · #

Commenting is closed for this article.