Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Mapa českých vyhledavačů

11. 05. 2004

Mapa českých vyhledavačů. Klikněte pro plnou velikost.

Michal Macek se inspiroval Brucem Clayem a poslal mi graficky krásně vyvedenou mapu českých vyhledavačů (klikněte na obrázek; pokud ho nevidíte, poslouží vám níže uvedená tabulka). Když tyto údaje zkombinujeme s referrerovou statistikou TopListu, vyjde, že Jyxo pohání 20,79 % fulltextového vyhledávání v ČR, zatímco Google 19,45 %. Síly jsou tedy velmi vyrovnané.

Pokud jde o placené odkazy ve fulltextu, vítězí zatím Google nad eTargetem na celé čáře. Započítáme-li však i katalogové vyhledávání, vede samozřejmě Seznam, jehož vyhledávání v katalogu + fulltext přivádí zhruba dvakrát víc návštěvníků než Google.

Portál Fulltext Katalog Placené odkazy
Google.com Google ODP Google
Seznam Jyxo Seznam Seznam
Centrum Morfeo Centrum Centrum
Atlas Jyxo Atlas Atlas
Quick.cz Jyxo - eTarget
Tiscali.cz Yahoo - eTarget
Volny.cz Jyxo Caramba eTarget
Redbox.cz Empyreum - eTarget
Caramba Google Caramba -
iDnes.cz Morfeo - eTarget
Marek Prokop, 11. 05. 2004 15:12, Pošli komentář

Komentáře

1. Martin Kopta: eTarget

11. 05. 2004 23:46

Takže se ukazuje, že eTarget opravdu zabírá poměrně velkou část internetové populace -- zvláště když se započítají kontextové inzeráty na stránkách webzinů (např. Živě). Bylo by zajímavé zjistit, jakou sílu eTarget má měřeno unikátními uživateli.

2. Martin Kopta: iHned má kontextovou reklamu od Centra

12. 05. 2004 01:12

Když už je mezi portály brán iDnes, tak může být zajímavé, že servery z rodiny iHNed zásobuje kontextovou reklamou do vyhledávání Centrum.

(výsledky vyhledávání slova „wifi“ na DigiWebu)

3. Vojtěch Semecký: RedBox

12. 05. 2004 10:14

RedBox používá jako katalog ODP.

Komentáře k tomu článku jsou uzavřeny.

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.