Nakoncert.cz - konečně užitečná česká dva.nula

Dosavadní české pokusy ve stylu webu 2.0 byly z mého pohledu jen zbytečné kopie zahraničních služeb. Ten správný lokální (a proto nezastupitelný) rozměr jsem našel až u webu NaKoncert.cz Tomáše Hellishe Hellebranda v designu Jakuba Withwy Krčmáře.

Co se mi líbí:

 • Dobrý nápad řešící reálnou potřebu uživatelů (a nic víc).
 • Dokonale jednoduchá použitelnost podpořená vhodně aplikovaným AJAXem.
 • Šikovné využití preferencí jednotlivých uživatelů (“Uživatelé, kteří mají tuto kapelu v oblíbených, poslouchají také tyto kapely…”).

Co mi chybí:

 • Využití Google Maps API — kliknu na mapu, abych ukázal, kde jsem, kliknu podruhé, abych naznačil svůj akční radius, a systém mi přestane nabízet koncerty vzdálené 300 Km od mého bydliště.
 • Využití gůglího kalendáře — vygeneruje se kalendář s “mými” koncerty a já si ho vložím do svého kalendáře.
 • Využití gadgetů pro iGoogle — “moje” nadcházející koncerty na mne budou mrkat z googlí home page.
 • RSS “mých” koncertů.

Tedy abych byl přesný, mně to nechybí, protože u mne už dávno zvítězila lenost nad kulturou a na koncerty nechodím, ale uživatelům NaKoncert.cz by se mohly tyto funkce hodit a navíc by byl s nimi web ještě mnohem víc dvanulovatější.

, 20. 09. 2007 09:33, Pošli komentář

| Nejnovější |

Komentáře

 1. Děkuji za odkaz

  O současné podobě webu NaKoncert.cz jsem psal na svém blogu (http://www.hellish.cz/weblog/nakoncert), kde vysvětluji, že web ještě neobsahuje všechny plánované funkce. K těm vašim připomínkám tedy:

  1) Je v plánu funkce filtrování podle lokality. K tomu je ale potřeba předělat systém, kde se momentálně ukládá jen název města. Kvůli filtrování se bude muset ukládat GPS souřadnice a pak nebude problém jako bonus navázání na Google Maps

  2) Nevím jak funguje Google kalendář, ale již brzy bude k dispozici iCal export, takže pokud Google kalendář má podporu pro iCal, bude i toto vaše přání splěno

  3) Využití Google gadgetů je zajímavý nápad, budu o tom přemýšlet

  4) O RSS už mě několik uživatelů žádalo. Já osobně si myslím, že RSS není pro daný účel vhodný a že tato žádost odpadne, až budou implementované ostatní funkce (zasílání emailem, iCal apod.). Pokud by však tento požadavek přetrval, není problém RSS přidat

  5) Pokud chcete používat mé celé jméno, tak to je správně Hellebrand (ne Helebrant) :)

  Hellish · 6090 days ago · #

 2. [1] Děkuji za upřesnění a omlouvám se za zkomolené jméno (opraveno). Nebly jsem si psaním jist, takže jsem se podíval do Nic.cz a vida, bylo to tam taky špatně.

  Marek Prokop · 6090 days ago · #

 3. Web podobného zaměření – http://www.nepropasni.cz/ je už docela rozjetý, má obsáhlou databázi.

  MzK · 6090 days ago · #

 4. Chýba mi tam určenie žánru kapely. Rád chodím na jazzové koncerty, ale nepoznám všetky dobré kapely. Pomocou filtru podľa žánru by som spoznal nové a mohol ich hneď vyskúšať live.

  — Bystro · 6090 days ago · #

 5. Ten bystrův postřeh je dobrý nápad.

  Fox Axe · 6089 days ago · #

 6. Zdržím se srovnávání (ani naKoncert.cz ani nepropasni.cz jsem moc nezkoumal). Myslím ale, že by na tomto místě stála za zmínku obdobná (identická) vlastnost serveru (“světového”, “profláklého”, “mekky všech 2.0 webů”, atd.): last.fm. Třebaže to samozřejmě není hlavní funkcí tohoto webu, je to dle mého nyní již velice dobře fungující a přínosný systém. Zrovna před chvílí jsem se náhodou vrátil z koncertu, o kterém jsem se “tak nějak mimoděk” dozvěděl právě přes last.fm.

  myf · 6088 days ago · #

Commenting is closed for this article.