Weblogy.cz pro iGoogle

Připravil jsem jednoduchý gadget pro iGoogle (dříve Google Personalized Homepage), který snad někomu usnadní práci se skvělou službou Weblogy.cz. Gadget zobrazuje odkazy na několik posledních příspěvků a umí hledat ve všech článcích, které byly z Weblogů.cz odkazované od ledna 2005. Vypadá takto (ten hnusný rámeček má na svědomí zdejší CSS, normálně tam není):

Používáte-li iGoogle, přidáte si ho tlačítkem “+Google”. Pak si můžete nastavit počet zobrazovaných odkazů a zda chcete pod odkazy vidět i anotace. Gadget si můžete vložit i na libovolnou stránku pomocí tohoto generátoru kódu. Pokud nic z toho dělat nechcete, zkuste aspoň samotný vyhledavač weblogů. Původně jsem si ho vlastně dělal jen pro sebe a funguje docela dobře.

Zatímco s Google Co-op si hraju už dost dlouho, na gůglí gadgety jsem si zatím netroufal. Protože v nich ale vidím obrovský marketingový potenciál, nejprve jsem zkoušel (bezvýsledně) najít vývojáře, a když se to nepovedlo, pustil jsem se do nich nakonec včera sám. A ono to nebylo tak těžké.

Ten vývojář by se ale stále hodil. Gadgetů budu potřebovat víc a sám na ně čas nemám.

, 12. 07. 2007 01:06, Pošli komentář

| Nejnovější |

Komentáře

 1. Na to ale přece stačí standardní googlí RSS agregátor, který umožňuje na iGoogle přidat libovolný feed, ne?

  Pachollini · 6078 days ago · #

 2. [1] Na samotný feed a na samotné hledací pole k CSE by stačily standardní gadgety, nebylo by to ale spojené do jednoho a nic bych se tím nenaučil :-)

  Marek Prokop · 6078 days ago · #

 3. Tak to je ovšem naprosto dostatečný argument :-)

  Pachollini · 6078 days ago · #

 4. Gadgety jsou zatím opravdu nedoceněné a “neobjevené”. Kolik Ti vzalo času nastudovat dokumentaci a vytvořit zmíněný gadget?

  Libor · 6078 days ago · #

 5. [4] Nemohu říci, že jsem zrovna nastudoval dokumentaci. Spíš jen pár příkladů. Zabralo mi to asi půl dne, z toho tak 2 hodiny ladění vyhledavače. Já ale vůbec neumím JavaScript, takže se musím dívat do dokumentace i na takové věci, jako je syntaxe if.

  Příště zkusím nějaký maplet pro Google Maps. U těch vidím potenciál ještě větší.

  Marek Prokop · 6078 days ago · #

Commenting is closed for this article.