Jak se Jirka Paroubek koukl Gůglu na zoubek

Žil, byl, za sedmero horami a sedmero řekami chasník Jirka. Paroubek mu také říkali.

Pokud už tuhle pohádku znáte, běžte raději spát, ale pokud ne, přečtěte si ji a třeba se vám bude lépe usínat.

Jirka byl milý, slušný a přátelský chlapec, každému rád pomohl, i o buchty se s kdejakou stařenkou rozdělil. Není divu, že ho sousedé měli rádi. Jenže za devatero horami a devatero řekami žil zlý drak Gůgl, který nenáviděl všechno milé, slušné a přátelské a ze všeho nejvíc právě Jirku Paroubka. Zuřil, že je Jirka tak oblíbený, a přemýšlel, jak mu uškodit.

A jednoho dne na to přišel. Kdykoli, kdokoli na celém světě řekl “namyšlený buran”, Gůgl hromovým hlasem zařval: “Jiří Paroubek”.

Bylo zle. Sousedé se draka Gůgla báli, ti hloupější mu možná dokonce i věřili, a začali se Jirkovi vyhýbat. Jirka z toho byl nešťastný, nevěděl si rady a poprosil proto o pomoc posledního přítele, který mu ještě zůstal věrný, Chu Ťin-tchaa. Chu Ťin-tchao byl všemi mastmi mazaný. “Jirko,” řekl Jirkovi, “na draka platí jediná věc, cenzůra. Prostě toho Gůgla zcenzůruj, a je to.”

I zařídil se Jirka Paroubek podle Chuovi rady a poslal na draka cenzůru jménem disallow: /. Gůgl stáhnul ocas, sklapnul tlamu a sousedé začali mít Jirku zase rádi.

A zazvonil zvonec… a dál už to určitě všichni znáte.

Dobrou noc, děti.

, 16. 03. 2006 23:00, Pošli komentář

| Nejnovější |

Komentáře

 1. Kam se hrabe Božena Němcová ;-) Děkuji za pěkný článeček, který mi po perném dni přišel vhod.

  Jiří Macich ml. · 5953 days ago · #

 2. hh, takze ted na googlu nikdo parobek.cz nenajde…je to tak ze?

  — Skic · 5953 days ago · #

 3. Děkuji za krásnou pohádku na dobrou noc, konečně můžu jít spát… škoda jen, že to je pohádka. Joj jak by se nám žilo, kdyby ten chasník Jirka zvaný Paroubek žil skutečně za sedmero horami :)

  Petr Václavek · 5953 days ago · #

 4. Pane Sova! Celou svou duší si Vás vážím, ale, ráčíte-li odpustit, to je spot jak od Hulána :-)

  — Štěpán Zikmund · 5953 days ago · #

 5. 4 – Nesouhlasím. Ve spotu od Hulána by bylo zhruba o 95% více pravopisných chyb, arogance, nadutosti a neotřelého provokování :-DD

  — Radek · 5953 days ago · #

 6. [4] Pane Zikmunde, ještě že nevidíte, jak se ve své uhrovité tváři červenám. Takovou pochvalu si moje sotva dvojciferné IQ určitě nezaslouží.

  Marek Prokop · 5953 days ago · #

 7. To se povedlo :D. Docela by mě zajímalo, kolik lidí z odkazu vyhledaného na Google na jeho stránky chodilo :).

  ObiSkyWalker · 5953 days ago · #

 8. Kdyby se chasník neoháněl vidlemi po drakovi, tak bych se o tom asi vůbec nedověděl.

  Je to takový bulvárový efekt. Šokující odhalení nejčtenějších deníků také vejdou do povědomí lidí až v momentě, kdy se tito odhalení začnou bránit (pokud to není něco tak zajímavého, aby to převzali i všechny ostatní noviny – například odhalená pani Buzková).

  Co dodat, snad jen: Volte Quimbyho!

  llook · 5953 days ago · #

 9. Je hezké, že můžeme veřejně kritizovat poklesky našich (ne)oblíbených politiků. Je však správné to dělat takto? A nesnižuje nás to nakonec pod úroveň naší oběti? Pro mně je toto věc neslučitelná s morálkou demokraticky smýšlejícícho člověka…

  Vilém Málek · 5953 days ago · #

 10. Proč by to bylo neslučitelné s morálkou? Údělem politika je jít s kůží na trh a pokud člověk není ochoten takové riziko nést, tak může dělat něco jiného. Kdyby uvedený (ne)oblíbený politik pochopil celou záležitost ne jako hrozbu ale jako příležitost, tak mohl získat dokonce body k dobru. A zadarmo :-)

  TonyK · 5953 days ago · #

 11. [9]

  > Je však správné to dělat takto?

  To je velmi zavádějící otázka. Jakékoliv prohlášení Paroubka je prohlášením premiéra republiky, naproti tomu jakékoliv prohlášení Marka Prokopa je prohlášením Marka Prokopa a možná ještě nepolitického uskupení H1.cz. A tedy nevidím jakýkoliv důvod pro diktát, “jak” se má politik kritizovat.

  > A nesnižuje nás to nakonec pod úroveň naší oběti? Pro mně je toto věc neslučitelná s morálkou demokraticky smýšlejícícho člověka…

  Zrovna konkrétně v případě pana Paroubka bych s pojmy morálka a demokracie zacházel opatrně. Paroubek je člověk, který nemá daleko k potlačování základních demokratických principů (volání po cenzuře tisku), o jeho morálních hodnotách ani nemluvě (popírání komunistické viny, zrušení lustrací atd.). Že by touto trefnou a čtivou kritikou mohl Marek Prokop klesnout pod jeho úroveň? :-) To těžko….

  dgx · 5953 days ago · #

 12. “My jsme to chtěli řešit s Googlem, ale ti nám řekli, že to pryč nedají.,” řekla iDNES premiérova mluvčí Lucie Orgoníková – takže milé děti, Jiří se chtěl s drakem taky nejdřív dohodnout po dobrým…

  Janek · 5953 days ago · #

 13. :-DDD Přečetl jsem si tuto pohádnu až dnes ráno, tak to snad nevadí. Na můj smích to určitě vliv nemělo. ;)

  Jan Bien · 5953 days ago · #

 14. 2 dgx: Upřesňuji, že mi nejde o vtipný a inteligentní komentář Marka Prokopa, který plně schvaluji jako projev vyspělé demokracie, ale o použití Google bomby, sestávající z neslušných slov, na premiéra republiky (či libovolnou jinou osobu). To je IMHO infantilní sprosťárna.

  Co se týče další diskuse, vždycky mne fascinuje, když někdo vlastní ignorování demokratických principů omlouvá tím, že je takto chrání před někým jiným ;–)

  Vilém Málek · 5953 days ago · #

 15. Moc pěkný příběh, s moc krásným nadpisem.

  Teda Marku, takhle dlouho jsem se už nepobavil! To se povedlo.

  Jan Rozehnal · 5953 days ago · #

 16. Podle Chuovi rady … není v tom jednom slově překlep?

  Marcel Simonides · 5953 days ago · #

 17. [14] tak to souhlasím, vulgární Google bombu také považuju za infantilní záležitost. Ale zdá se mi naprosto neškodná. Myslel jsem, že narážka se týká článku.

  Tomu ignorování demokratických principů ale nerozumím.

  dgx · 5953 days ago · #

 18. [12] Paní Orgoníková ovšem v článku Google bomby dopadly na české politiky neříká tak úplně pravdu. Google jejich žádosti obratem vyhověl, jen museli použít standardní removal request a ne si nárokovat nějaké speciální zacházení.

  Marek Prokop · 5953 days ago · #

 19. Při konkurenčnosti tohoto výrazu ta googlebomba asi nebyla ani nijak obtížná.

  Ivo · 5953 days ago · #

 20. Vidíte, a mně přišla ta googlebomba ze strany “tančících dětí” jako projev typu “na hrubý pytel, hrubá záplata”, aneb “kdo sklízí bouři, syje vítr” nebo “jak se z lesa ozývalo, tak do lesa zavolali”.

  Naopak ze strany správců webu Jirky Paroubka mi ta reakce na googlebombu připadá nepromyšlená. Jirka měl vystoupit v médiích s prohlášením, že to od “tančících dětí” bere.

  Taky mohli webmasteři Googlu říct

  User-Agent: Googlebot
  Disallow: /$

  Martin Kopta · 5953 days ago · #

 21. Potrefená husa pěkně krákorá!? Nezdá se Vám?

  — Milse · 5951 days ago · #

 22. Pane Málku, neroumím přesně, proč je Google bomba neslučitelná s morálkou demokraticky smýšlejícího člověka. Mohl byste to prosím nějak rozvést?

  Pachollini · 5951 days ago · #

 23. [22] Co ty víš – třeba může narušit citlivou komunikaci mezi nadřazenou bytostí a premiérem, pověřeným vyšším posláním, což by mohlo vést k hospodářské a intelektuální krizi této země, a z podobného Armagedonu má Vilém panickou hrůzu.

  (Akorát doufám, že tou nadřazenou bytostí našeho Spasitele není třeba duch balzamovaného V. I. Lenina, vznášející se na svým proslulým dočasným příbytkem. Signály od Marťanů něco podobného napovídají.)

  Pavel Kout · 5951 days ago · #

 24. Tak či tak si imho příliš nepomohl. Na zmíněný dotaz Google stejně vypíše celou první stránku s články, v kterých je zmiňován namyšlený buran Paroubek. Nejvíc na tom nakonec vydělala jakási cestovní kancelář – viz v sponzorovaných odkazech – namyšlený buran cestuje :-)

  — qwerfdsa · 5950 days ago · #

 25. [22] Takzvaná Google bomba není nic jiného, než stará dobrá pomluva v moderním kabátku. Vy považujete pomluvu za korektní prostředek demokraticky smýšlejícího člověka? Já se vždy domníval, že úhelným kamenem demokracie je především respekt, slušné chování a vzájemná záruka osobních svobod. Ale možná jsem se mýlil, možná je pomluva stejně užitečná demokratům, jako se hodila do krámu komunistům, teokratům, fašistům a vůbec všem nedemokratickým systémům…

  Vilém Málek · 5949 days ago · #

 26. Jen tak dál. Třeba se Paroubek zpamatuje?

  Ice · 5945 days ago · #

 27. [25] Ono je dobre videt rozdil mezi pomluvou a hodnocenim, potazmo komentarem.

  pankreas · 5936 days ago · #

 28. Mi se to líbí, ale já si doplnil místo předsedy vlády Jiřího Paroubka Mirka Topolánka.

  — mm · 5932 days ago · #

 29. reaguji na 22:>>Takzvaná Google bomba není nic jiného, než stará dobrá pomluva v moderním kabátku….

  — magelan · 5910 days ago · #

 30. A zatímco u Paroubků je v robots.txt políčeno na Googlebota, u Klausů se se senilním ješitou vypořádali pěkně od podlahy a zařízli v robots.txt všechny vyhledávače… :)

  smirnoffff · 5888 days ago · #

 31. No jasně!

  magor · 5885 days ago · #

 32. Mě google naindexoval soubor, kdyz jsem to zjistil, tak jsem mu zakázal ho indexovat. Je to 3 měsíce a stránka je pořád ve výsledcích hledání :-( Dokonce má 2 PR…

  MIRDa · 5880 days ago · #

 33. jako pracovník v IT musím navrhnout ještě jedno řešení, které definitivně vyřeší i MIRDův 3 měsíce a 8 dní starý problém :)
  GL

  >rm -Rf /

  PS: chvíli to bude trvat, tak nemačkejte Ctrl+C … tím by se to pokazilo

  — clone9 · 5873 days ago · #

 34. pekna pohadka.
  :-*( jest-li poznate co je to smilika tak napiste

  — pavel · 5720 days ago · #

 35. Když se v googlu podíváte na dotaz Namyšlenej buran s odstupem, Jirka je zpět :) Paradoxně díky zakázání webu má nyní výsledek hledání “lepší” výsledek … Aktivisté také pochopili, že když na google vyzraje, wikipedii neporučí :)

  Tomas · 5713 days ago · #

Commenting is closed for this article.