SEO spammeři pracují za mě

U webů, které dobře obchodně fungují, kontroluji pozice ve vyhledavačích jen zřídka. Když to pak po čase udělám, dočkám se zajímavých překvapení. Jako minulý týden.

Zkusil jsem v Googlu dva dotazy důležité pro web, kterému dělám dlouhodobě SEO v angličtině. Odkazy se nacházely na třetím a šestém místě, tedy přibližně tam, kde jsou už léta. Na první pohled nic zvláštního. Na druhý pohled však ano.

To třetí místo bylo z 1 860 000 nalezených stránek a to šesté dokonce z 2 980 000 nalezených stránek. Před několika měsíci první dotaz přes milion odkazů určitě nevracel, před rokem Google našel jen asi 200, resp. 600 tisíc stránek, a když jsem s tímto webem začínal, bylo to okolo 80, resp. 200 tisíc.

Kdepak se asi tolik stránek vzalo? Částečnou odpověď mi dala podrobnější analýza zpětných odkazů toho “mého” webu. Skoro 300 z nich vede ze stránek SEO spammerů.

Ptáte se, proč mi SEO spammeři budují tak ochotně a zadarmo zpětné odkazy. Inu proto, že pro své link farmy a doorway stránky s oblibou používají výsledky vyhledávání Googlu i dalších vyhledavačů a katalogů. Stránku z vyhledavače prostě zkopírují, přidají vhodný nadpis a title, a šup s ní na svou spammerskou doménu.

Chytře to mají ti kluci vymyšlené. Dosáhnou tak optimálních on-page faktorů, aniž by se museli patlat s nějakým vlastním obsahem. Jenže zároveň ideálně posilují off-page faktory mně a pár dalším.

Dobrá práce, pánové! Jen tak dál.

, 10. 10. 2005 21:10, Pošli komentář

| Nejnovější |

Komentáře

 1. To potvrzuje známé pravidlo, že nejtěžší je dostat se po startu na začátek závodního pole, když už tam člověk/web je, snadno se tam udrží...

  Podobně to funguje i s odkazy nespamerskými – čím snáze mne jiný webdesigner najde na začátku SERP, tím je vyšší pravděpodobnost, že na mne odkáže.

  Shaman · 5627 days ago · #

 2. Takhle to funguje i bez SEO spammerů. Řekněme, že jste v Jyxo Top, tu stránku zaindexuje Seznam – a hned další odkaz navíc. :-)

  Robert Nemec · 5627 days ago · #

 3. To je znamy trik, staci si napsat script co date do stranky a bude nacitat napr. vysledky hledani od googlu, specifikujete klicove slovo a jazyk, stranku vysledku.. potom tam mate ty nejrelevantnejsi odkazy s relevantnimi texty, a zadny copywriting pro seo delat nemusite. Nevyhoda je bohuzel ze se to neda dat treba na hl. stranku, protoze tim to pro uzivatele vetsinou pusobi odpudive a ztrati hodnotu. Jinak takovy script si kazdy muze najit, jeden v php na netu uz koluje a zadarmo:o)

  Radek Karban · 5627 days ago · #

 4. To slyším poprvé a je to jedna z nejobjevnějších věcí v SEO co jsem slyšel za poslední měsíce.

  Pročpak to nevychází v SEO příručkách? :)

  Alex · 5623 days ago · #

 5. Pane Karban kde se to dá najít a jak se to jmenuje? :-)

  Richi · 5604 days ago · #

 6. Myslím že taková stránka, která se skládá jen z výsledků vyhledávání může vypadat hezky pro roboty, ale pro uživatele žádnou hodnotu nemá a tudíž případný návštěvník rychle z webu zase odejde.

  Josef · 5526 days ago · #

 7. Jen aby pak vyhledávače nezačaly penalizovat za odkazy z “bad neighborhood”, když na nás povedou samé backlinky ze zabanovaných domén :)
  A pro ty co si to chtějí dávat takový content na stránku, tak si jen uvědomte že google umí poznat tuhle techniku a může následovat ban, pokud to budete mít ve větším množství ;)

  neon · 5199 days ago · #

Commenting is closed for this article.