Textpattern: Komentáře a duplicitní obsah

Autoři Textpatternu si zřejmě neuvědomovali problém duplicitního obsahu a jeho negativního dopadu na vyhledávače. Projevuje se to na více místech, ale dnes se zaměřím jen na komentáře.

Odkaz na začátek komentářů

Trvalý odkaz na článek vypadá v Textpatternu nějak takto: /sekce/99/url-title. Odkaz na začátek komentářů (resp. na formulář, pokud ještě žádné komentáře nejsou) by tedy měl vypadat takto: /sekce/99/url-title#comment. Jenže standardní značka <txp:comments_invite /> vynechává url-title a tím vzniká duplicitní obsah.

Naštěstí napsal Johan Nilsson plugin glx_comment_link, který ve spojení s jeho dalším pluginem glx_if tento problém elegantně řeší. Odkaz na komentáře, který vidíte v patičce každého příspěvku na úvodní stránce weblogu Sovy v síti, je tedy generován tímto kódem:

<txp:glx_if_comments_count operator="equal_to" value="0"> <txp:glx_comment_link title="Komentuj '%s'">Pošli komentář</txp:glx_comment_link> </txp:glx_if_comments_count> <txp:glx_if_comments_count operator="greater_than" value="0"> <txp:glx_comment_link title="Komentáře k '%s'">Komentáře: <txp:comments_count/> </txp:glx_comment_link> </txp:glx_if_comments_count>

Trvalé odkazy jednotlivých komentářů

Své trvalé odkazy však v Textpatternu mají i jednotlivé komentáře (generuje je značka <txp:comment_permlink>) a i zde je v základní verzi stejná chyba. Tentokrát jsem žádný plugin nenašel a sám si ho napsat zatím neumí. Proto jsem sáhl přímo do kódu a v souboru /publish/comment.php jsem původní řádky 107-108, na kterých bylo toto:

$dlink = $path_from_root. $Section.'/'.$parentid.'/#c'.$discussid;

nahradil tímto jedním řádkem:

$dlink = '#c'.$discussid;

Nejnovější komentáře

Stejná chyba je bohužel i ve značce <txp:recent_comments />, která generuje přehled nejnovějších komentářů. Tam se mi chybu zatím opravit nepodařilo a bohužel je i ve všech pluginech, které tuto značku nějak upravují či rozšiřují.

, 13. 02. 2005 02:57, Pošli komentář

| Nejnovější |

Komentáře

 1. Na komentářích v TextPattern mě spíš zaráží neschopnost dělit text do odstavců a používání <br />

  dgx · 6682 days ago · #

 2. Ja už jsem to tuším někde psal. Možná na ConBlogu. TextPattern je sice dobrý blogovací engine, ale na muj vkus by potřeboval mnoho zásahů do svých vnitřností. Nedávno jsem zkoušel poslední verzi a snažil jsem se jí narvat na můj již vyrobený layout.

  Bohužel tvůrci trochu nedomysleli template system – prostě neumí vrátit samotné url, vždy k tomu musí vracet přímo text s Anchor tagem.

  Těchto věcí jsem tam nalezl plno, proto jsem se raději pustil do vlastního blog. enginu. Aspoň ho budu mít ušitý přímo na míru.

  — Arcao · 6682 days ago · #

 3. Temlate system v textpatternu je podle mého názoru povedený. Není problém do něj přepsat jakýkoli layout. Nechápu tvoje potíže. Mimochodem, myslíš, že bude rychlejší napsat svůj vlastní cms než opravit těch pár chyb?

  Marw · 6673 days ago · #

 4. Kde se dá stáhnout ten glx_comment_link plugin? Jsem ho hledal na Nilssonových stránkách, ale když kliknu na ten jeho odkaz, kde má glx_comment_link, tak se mi zobrazí jiný plugin

  Ivo · 6597 days ago · #

 5. Tak už je to v pořádku. Nilsson mi ho poslal:)

  Ivo · 6597 days ago · #

 6. Já myslím že Textpattern je velice povedený RS, je pravda, že pro správný běh je potřeba několik pluginů, ale to až tolik nevadí.

  Jan Rozehnal · 6471 days ago · #

 7. Hledáte-li nějaké informace o tomto redakčním systému, pak neváhejte a podivte se na mé stránky.

  Také zde máte možnost stáhnout finální verzi 4 v češtině a s integrovaným texy.

  Ivorius · 6471 days ago · #

 8. Díky za odkaz. Zkusil jsem to, a jede to.
  Jde použít textpattern multijazyčně nebo to umí jenom jeden jazyk/web

  Petr · 6428 days ago · #

 9. Bohužel v současné době textpattern umí provozovat prezentaci pouze v jednom jazyce.

  Ivorius · 6370 days ago · #

Commenting is closed for this article.