Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Peněženka v mobilu, mobil ve flashi

3. 11. 2004

Chytrý obchodní nápad společnosti Internet Mall - služba Peněženka - je podpořen i chytrým použitím flashe na webu.

Obrázek mobilu; kliknutím zvětšete.

Flash jde na webu použít dobře i špatně. Špatných příkladů je mnoho a nemělo by smysl o nich psát. Zato těch dobrých je po čertech málo. Jedním z nich je Peněženka (no, vlastně je to mobilní telefon) na stránkách nákupní galerie Internet Mall.

Proč se mi tak líbí? Důvodů je několik:

  1. Flash zde má konkrétní účel. Hlavní smysl stránky totiž je, aby si návštěvník zapamatoval, jak Peněženka funguje, a co nejdříve ji použil v nějakém skutečném kamenném obchodě.
  2. Hezky je využita unikátní schopnost flashe načítat nová data ze serveru bez reloadu celé stránky.
  3. Psal jsem pro Peněženku text, takže jsem osobně zaujatý.

Ještě dodám, že autorem flashe je studio THINLine, design stránek Mall.cz má na svědomí Pavel Kout a celý projekt za stranu zadavatele osvíceně řídili pánové Ondřej Fryc a Jiří Chomát.

Marek Prokop, 3. 11. 2004 17:56, Pošli komentář

Komentáře

1. honck: Ad bod 2

4. 11. 2004 14:16

Dovolil bych si poznamenat, že schopnost načítat data bez reloadu není unikátní vlastnost flashe. Tvrdím, že daný flash by šel v klidu nahradit JavaScriptovým řešením.

2. Marek Prokop: JavaScript

5. 11. 2004 00:33

Ano, máte pravdu, JavaScriptem by to šlo také. Podpora pro flash je ale o něco rozšířenější než podpora pro JavaScript a flashové řešení je navíc asi vizuálně efektnější

Komentáře k tomu článku jsou uzavřeny.

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.