Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Náš zákazník - náš učitel

24. 09. 2004

Na první pohled jsou usability (použitelnost), customer experience (zákaznický prožitek) a user experience (uživatelský prožitek) velmi podobné disciplíny. Mark Hurst však vnímá rozdíl v názvu. Použitelnost působí neosobně, jakoby se primárně vztahovala k předmětu (nástroji, webu, software apod.). Druhé dva termíny se naproti tomu nezpochybnitelně vážou k uživateli či zákazníkovi.

Hurst pak tuto myšlenku dále rozvíjí v článku You DO Talk to Customers, Don't You? (Good Experience, 22.9.04), kde hned na začátku říká:

Nelíbí se mi, když inženýři uživatelského či zákaznického prožitku dělají svou práci, aniž by se obtěžovali přímo pozorovat lidi zmiňované v názvu jejich oboru.

A Nakonec článek uzavírá takto:

Ať už guru říkají cokoli, nikdo není tak chytrý, aby mohl vypracovat strategii zákaznického prožitku, aniž by přímo pozoroval zákazníky. (…) Nedávno jsem vedl seminář (listening lab) se skutečnými zákazníky. Seděl jsem, pozoroval a poslouchal, jak mi zákazníci říkají, co přesně od webu očekávají. Oni zde byli mými guru. Já jsem byl jen tak dobrý, jak dobře umím naslouchat.

Marek Prokop, 24. 09. 2004 00:02, Pošli komentář

Komentáře

1. Martin Kopta: Blikající dinosaurus

24. 09. 2004 04:10

…a pak Christina Wodtke řekla:

Když se uživatele zeptáte, co by chtěl na webu změnit, aby si všiml boxu s novinkama, řekne vám, že by bylo fajn, kdyby u toho boxu blikal strakatej dinosaurus. Dejte mu tam toho strakatýho dinosaura a garantuju vám, že za tejden bude volat, ať tu blikací potvoru dáte zase pryč. A tak si řeknete, že bude lepší, když se uživatelů už na nic ptát nebudete. Jenže ono je to jinak. Nesmíte se jich ptát, co by udělali jinak, ale co potřebují. Tady potřebují zvýraznit novinky na webu, ne blikajícího dinosaura.

2. Andrej Mikula: Jakob Nielsen

24. 09. 2004 19:06

Jakob Nielsen v jednom zo svojich alertboxov povedal: First Rule of Usability? Don't Listen to Users a dalej potom priblizne pise: Pozorujte co uzivatel na webe robi, nie co hovori ze robi.

Komentáře k tomu článku jsou uzavřeny.

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.