Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Vrazi, weblogy a svoboda slova

5. 09. 2004

Petr Bokůvka v článku Jména vrahů v informačním věku (Lidové noviny, 3.9.04) vytáhl do boje proti zvrhlému zákonu, kterým stát zakazuje zveřejňování podstatných informací o svých vlastních, z podstaty veřejných rozhodnutích. Článek mi mluví z duše, ale proto o něm nepíšu. Píšu o něm kvůli této pasáži:

Stačí si představit modelovou situaci, kdy si student svitavského učiliště založí anonymní weblog (internetový deník), kam napíše „Dnes jsem na ulici potkal svého spolužáka toho a toho - mimochodem, to je ten, co nedávno zapíchl učitele, pamatujete?“. Pak už jen stačí stránky zaregistrovat ve vyhledávačích a použít šikovná klíčová slova.

Pokud se nemýlím, je to poprvé, kdy významné české noviny zařadily weblogy a internetové vyhledavače mezi rozhodující nástroje v boji za svobodu slova.

Marek Prokop, 5. 09. 2004 19:00, Pošli komentář

Komentáře

1. Bohumír Bednařík: Souhlas

5. 09. 2004 22:13

Moc hezký článek v těch lidovkách a plně se ztotožňuji s autorovým názorem, že by se mělo zveřejňovat „plné jméno zla“. Pokud jde o to, že byl zmíněn weblog jako nástroj svobody slova, tak si myslím, že je to jen dobře.

2. braggart: Alibismus

6. 09. 2004 11:01

Díky za odkaz na ten článek, také s ním souhlasím, kazí ho však poslední věta:

Za tu padesátitisícovou pokutu to rozhodně stojí, a velké díky sdělovacímu prostředku, který ji zaplatí jako první.

To je prostě alibismus jak hrom. Ano, chceme svobodu slova za každou cenu, ale proč to máme být zrovna my, kdo tu pokutu zaplatí? ;)

Komentáře k tomu článku jsou uzavřeny.

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.