Vrazi, weblogy a svoboda slova
5. 09. 2004
Petr Bokůvka v článku Jména vrahů v informačním věku (Lidové noviny, 3.9.04) vytáhl do boje proti zvrhlému zákonu, kterým stát zakazuje zveřejňování podstatných informací o svých vlastních, z podstaty veřejných rozhodnutích. Článek mi mluví z duše, ale proto o něm nepíšu. Píšu o něm kvůli této pasáži:
Stačí si představit modelovou situaci, kdy si student svitavského učiliště založí anonymní weblog (internetový deník), kam napíše „Dnes jsem na ulici potkal svého spolužáka toho a toho - mimochodem, to je ten, co nedávno zapíchl učitele, pamatujete?“. Pak už jen stačí stránky zaregistrovat ve vyhledávačích a použít šikovná klíčová slova.
Pokud se nemýlím, je to poprvé, kdy významné české noviny zařadily weblogy a internetové vyhledavače mezi rozhodující nástroje v boji za svobodu slova.
Komentáře k tomu článku jsou uzavřeny.
Komentáře
1. Bohumír Bednařík: Souhlas
5. 09. 2004 22:13
Moc hezký článek v těch lidovkách a plně se ztotožňuji s autorovým názorem, že by se mělo zveřejňovat „plné jméno zla“. Pokud jde o to, že byl zmíněn weblog jako nástroj svobody slova, tak si myslím, že je to jen dobře.
2. braggart: Alibismus
6. 09. 2004 11:01
Díky za odkaz na ten článek, také s ním souhlasím, kazí ho však poslední věta:
To je prostě alibismus jak hrom. Ano, chceme svobodu slova za každou cenu, ale proč to máme být zrovna my, kdo tu pokutu zaplatí? ;)