Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Má Internet Explorer jen jednu chybu?

25. 07. 2004

Pokud jde o kaskádové styly, má prý Internet Explorer maximálně dvě, a možná dokonce jen jednu jedinou chybu. S touto originální teorií (nejste-li členy WW, hledejte Taking on IE bugs v Googlu) přišel ve středu DrDoc, moderátor a uznávaný člen fóra o CSS serveru WebmasterWorld.com.

Ona chyba, jak vysvětluje DrDoc, spočívá v nedefinované hodnotě vlastnosti display a možná souvisí s nedotaženou implementací hodnoty inline-block. Jakmile se hodnota vlastnosti display explicitně definuje, celá řada zdánlivě nijak nesouvisejících chyb prý zmizí. Asi to ale nebude tak jednoduché, jak dále v diskusi ukazuje Big_JohnSuzyUK.

Marek Prokop, 25. 07. 2004 10:44, Pošli komentář

Souvislosti jinde

Komentáře

1. dgx: DrDoc nejspíš nebude programátor

25. 07. 2004 11:38

DrDoc nejspíš nebude programátor. Vychází totiž z představy, že o zpracování jedné vlastnosti CSS se stará jedna část kódu. A ta by měla obsahovat právě tu chybu.

Ovšem takový předpoklad je s nejvyšší pravděpodobností mylný. Právě naopak, pokud bych měl programovat renderovací jádro, vykreslování inline elementů by měla na starosti jiná jednotka, než tech blokových atd. Prostě proto, že jde o jinou početní úlohu.

Poznámka: Přímý odkaz na článek nefunguje (chce to registraci), avšak cesta přes Google je kupodivu přístupná. (Poznámka M.P.: do článku již doplněno.)

2. Vilém Málek: DrDoc poněkud mimo

25. 07. 2004 21:25

Kdyby byla pravda to, co tento samozvaný guru tvrdí, a fungovalo to tak, jak tvrdí, pak by jednoduše stačilo do každé stránky přidat vzorový definiční soubor pro HTML4, jak jej zveřejnilo W3C, což se ovšem v praxi jaksi nepotvrdilo ;-)

3. Jan Bien: něco velmi málo na tom je

26. 07. 2004 11:22

Vypadá to, že určitá chyba v nedefinované výchozí vlastnostni display bude. Některé projevy tomu nasvědčují. V tom případě to ale nebude chyba jediná, protože jak již naznačil Vilém Málek, nefunguje to tak, jak DrDoc tvrdí. :(

Komentáře k tomu článku jsou uzavřeny.

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.