Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Microsoft veřejně testuje nový vyhledavač

3. 07. 2004

msn search

Microsoft pokročil ve vývoji svého vlastního internetového vyhledavače a pod označením Search technology preview nabídl tento týden veřejnosti k vyzkoušení jeho alfa verzi. Uživatelské rozhranní je zatím velmi spartánské a na kvalitu vyhledávání zaznívají rozporuplné reakce. Mně se ale výsledky, které jsem dostal na první stránce pro pár testovacích dotazů, docela líbí.

Současně s uvedením Search technology preview upravil Microsoft i své stávající hledání na MSN. Po vzoru Yahoo Search mu věnoval samostatnou, vizuálně odlehčenou úvodní stránku. Výsledky sice nadále přebírá od Yahoo, ale odstraňuje z nich prý weby, které za indexaci platí. Podle mého pozorování to však, bohužel, postihuje i weby, které jsou v zařazeny placených sekcích katalogu Yahoo.

Marek Prokop, 3. 07. 2004 11:31, Pošli komentář

Komentáře k tomu článku jsou uzavřeny.

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.