Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Google vylepšuje relevanci AdWords

2. 07. 2004

Google se snaží dosáhnout vyšší relevance placených odkazů úpravou algoritmu AdWords.

Volná shoda (broad match) klíčových slov se dosud v Google AdWords používala především jako rychlá a nenáročná metoda k dosažení průměrných či horších výsledků, neboť generovala větší počet impresí na úkor relevance. To má změnit nový algoritmus, který Google zavedl tuto středu.

Princip nového algoritmu je jednoduchý. Míra prokliku (CTR) se v něm již nehodnotí u klíčového slova typu volné shody pro všechny skutečné dotazy dohromady, nýbrž zvlášť. Týká se to jak ranku určujícího pozice, tak limitu pro zablokování slov s malou mírou prokliku.

V praxi se tedy budou inzeráty spouštěné slovy s volnou shodou objevovat na různých pozicích podle míry prokliky pro skutečný dotaz a pravděpodobně ubude zablokovaných slov. Zároveň se ovšem na některé dotazy nebudou inzeráty zobrazovat vůbec, i když by se podle původního algoritmu volné shody zobrazovat měly.

U typických českých kampaní AdWords, které volnou shodu dost hojně používají, dojde v důsledku nového algoritmu nejspíš k poklesu impresí a zřejmě i kliků. Vykoupeno by to mělo být vyšší efektivitou reklamy. Nadále by ovšem mělo platit, že výhodnější pozice získají spíše klíčová slova s frázovou a přesnou shodou (phrase matchexact match).

Marek Prokop, 2. 07. 2004 22:28, Pošli komentář

Souvislosti jinde

Diskuse AdWords Announce Improved Ad Relevancy (WebmasterWorld)

Komentáře k tomu článku jsou uzavřeny.

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.