Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Poněkud přetrojtečkované komentáře

25. 05. 2004

Komentátoři či analytici (nazývejte si je, jak chcete) internetového dění nezřídka propadají dojmu, že přispěvatelé do diskusí na webu jsou až příliš ukecaní (naposledy např. Martin KoptaMarek Antoš). Naproti tomu samotní diskutéři mají evidentně pocit, že říkají málo a mnohem víc si toho nechávají pro sebe. Možná dokonce sami sebe cenzurují.

Já si tak alespoň vysvětluji obrovský počet výpustek (tří teček), který v komentářích k článkům na webu vysoce překračuje průměr ostatních textů. Vzal jsem si všechny komentáře, které jste mi zaslali k příspěvkům weblogu od března t.r. (celkem 455 vět) a spočítal jsem, že na deset vět (přesně 10,58) v průměru připadá jedna výpustka. Zdá se vám to normální…?

Předem upozorňuji vtipálky, kteří se právě chystají poslat komentář plný výpustek, že 1) většinu komentářů nezveřejňuji a 2) ze zveřejněných komentářů vypouštím všechny výpustky, pro které nenajdu významové ani stylistické opodstatnění.

Marek Prokop, 25. 05. 2004 10:38, Pošli komentář

Komentáře

1. brw: trojteckovani

25. 05. 2004 11:39

Kdyz nebudu mluvit o tom, ze zasadne dvojteckuji, tak mi to prijde uplne jasne! V diskusich vyjadrujeme sve nazory/postoje a vime, ze:

  1. se nekdo vyjadri a budeme pokracovat,
  2. bavime se prece s lidmi na urovni a nechavame je veci domyslet.

Mozna za tim bude i neco vic, ale ja treba dvojteckovani pouzivam, kdyz nevim jiste, jak napsat spravne carku ve vete :)

2. V. Saur: Je to normální a logické

25. 05. 2004 11:40

Myslím, že to je normální a logické. Většina komentářů je psána ve spěchu a shonu, mezi jinou prací (soudím dle sebe), a času na řádné urovnání a zformulování myšlenek není mnoho. Formulační nejasnost a ne zcela jasná logika některých myšlenkových postupů je pak maskována výpustkami - dělám to někdy také tak. I když - třeba na Sově si snažím dávat pozor ;-).

3. dgx: Tři tečky nemusejí znamena výpustku

25. 05. 2004 12:03

Použití tří teček může znamenat výpustku, ale také citové vyznívání (přerušovaná řeč, zámlka, vzrušená řeč apod.). Diskutéři se tedy necenzurují, ale jen přibližují psaný komentář mluvenému.

Komentáře k tomu článku jsou uzavřeny.

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.