Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

FotoHity mají živé poradce

12. 05. 2004

Před pár týdny jsem se zde ptal, zda se na českých webech dočkáme živé obsluhy. Na příspěvek přišly reakce upozorňující na živou obsluhu např. na WifiShop.cz či CzechComputer.cz. Dnes mi Tomáš Hojgr poslal zjímavé zkušenosti s živou obsluhou na FotoHity.cz. Zbytek příspěvku je citát z jeho emailu.

Po přečtení Vašeho článku, pane Prokope, jsme se nechali inspirovat a na serveru FotoHity.cz, věnovanému prodeji digitálních fotoaparátů, jsme spustili tzv. on-line poradce.

Běží to několik málo dnů a zkušenosti jsou zatím dobré. Lidé si opravdu většinou nechávají radit a doporučovat si zboží. Většina kontaktů s klientem touto formou končí objednávkou.

A čemu se divíme spolu s provozovatelem zmíněného serveru, oproti zkušenostem se zelenými linkami? Neobtěžují nás puberťáci!

Marek Prokop, 12. 05. 2004 20:01, Pošli komentář

Komentáře

1. Pavel Šimek: servery.cz

12. 05. 2004 23:43

Živého asistenta nabízí už více než rok i služba Servery.cz, pro kterou jsem vyvinul flashovou aplikaci AVCallCentrum (z původního jednoduchého chatu 1:1 se to rozrostlo až k ústřednovému modelu). Umožňuje i audio/video-rozhovor, což je dnes jen frajeřinka, ale určitě to má před sebou budoucnost (pak se zřejmě i ti puberťáci zase vrátí :)). Jen aby se to nezvrhlo k tomu, že firmy posadí k Webu armádu operátorek a samotný web pak odfláknou.

2. TimJ: Princip

13. 05. 2004 15:16

Hm, mě to připadá naprosto logické. Prostě když sděluji informace uživateli přes Internet, tak tento způsob komunikace dodržuji. Nemůžou po nikom chtít, aby radu dostal po telefonu. To je stejné, jako kdybyste komunikovali po telefonu a telefonát vždy končil slovy: …pokud máte zájem o další informace, zažádejte si doporučeným dopisem o katalog na adrese… bla bla. Je to prostě stejná situace jako v případě komunikace přes webové stránky.

Komentáře k tomu článku jsou uzavřeny.

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.