Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Seznam přivádí některým webům více návštěvníků

24. 04. 2004

Na změně fulltextu Seznamu lze hodně vydělat i prodělat. Dokladají to referrerové statistiky.

Petr Weida si sestavil statistiku příchodů z vyhledavačů na svůj About weblog a objevil zajímavou věc. Seznam mu v dubnu přivádí o 229 % víc návštěvníků než v březnu. Já jsem se podíval, jak je tomu na Sově, a zjistil jsem nárůst Seznamu dokonce o 292 % (počítal jsem pouze český fulltext Seznamu; co započítal Petr, nevím).

Na první pohled by se tedy zdálo, že fulltext Seznamu udělal obrovský skok nahoru. Ve skutečnosti však tato čísla nejde zevšeobecňovat. Seznam vyměnil Google za Jyxo a záleží tedy na tom, jak si konkrétní weby v tom kterém vyhledavači stojí.

Prošel jsem si statistiky některých dalších webů a meziměsíční změny příchodů z fulltextu Seznamu se v nich pohybovaly od poklesu o 76 % až po zmiňovaný nárůst o 292 %. Celkově pěti webům, které jsem zkoumal, stoupla návštěvnost z fulltextu Seznamu o 32 %.

Marek Prokop, 24. 04. 2004 10:20, Pošli komentář

Souvislosti v Sově

Komentáře

1. Petr Weida: Doplnění

24. 04. 2004 11:44

Počítal jsem celý Seznam jako celek, protože mě zajímaly celé servery. Tedy kolik návštěvníků přijde přes google.com, atlas.cz, seznam.cz atd.

Komentáře k tomu článku jsou uzavřeny.

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.