Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Yuhů vs. Google.cz - 177:1334

17. 04. 2004

Google.cz není Google, volá už od února do světa Dušan Janovský. Na svou stranu pravdy a slušnosti zatím získal 177 hlasů. Naproti tomu parazit Tomáš Schel, držitel domény google.cz, našel podporu pro svůj klam už na 1 334 stránkách. 177:1 334 - to není hezké skóre.

Ošklivé skóre jde ovšem změnit. Máte-li své vlastní stránky, podpořte Dušana odkazem. Přidejte se k jeho volání, že www.Google.cz není Google. Zároveň si zkontrolujte, zda někde na google.cz sami neodkazujete. A pokud náhodou google.cz používáte a jeho služby vám vyhovují, zkuste třeba Alenku.

Těším se, že společně do léta skóre aspoň vyrovnáme. Takových 600:600 už by vypadalo mnohem lépe.

Marek Prokop, 17. 04. 2004 15:40, Pošli komentář

Souvislosti jinde

Komentáře

1. Dušan Janovský: Poděkování a vysvětlení

17. 04. 2004 20:34

Marku, děkuju za odkaz a hezké vysvětlení. Rád bych to trochu doplnil.

Milí čtenáři weblogu Sovy jistě chápou, že tady se nehraje na body. Jakkoli vypadá to skóre 177:1334 nepříznivě, není sporu o tom, že mezi obeznámenými uživateli už Google.cz dávno prohrál. Nesmí se to ovšem porovnávat s mojí nevýznamnou stránkou.

Nebráním se odkazům na svou stránku, na druhou stranu ale není až tak podstatné tu stránku proslavit ve vyhledávačích nebo v odborné veřejnosti. Kdo totiž na Google hledá, ten už evidentně google.com zná. Šlo mi spíše o rozpoutání další diskuse. A zejména o osvětu mezi lidmi, kteří si s internetem moc netykají.

Proto mě mnohem více než další odkazy potěší jiné stránky zaměřené na stejné téma.

2. Marek Prokop: RE: Poděkování a vysvětlení

18. 04. 2004 13:13

Dušane, souhlasím s tím, že není nutné proslavit tvou stránku. Tím podstatným je snížení počtu odkazů na google.cz. Pro mne je třeba dost obtížně pochopitelné, proč na google.cz vede 110 odkazů z webu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, instituce, která by snad měla mít určitý cit pro etiku a seriózní práci se zdroji.

Nejde přitom jen o to, že google.cz parazituje na google.com. Jde i o to, že google.cz je zcela anonymní stránka. Když někdo něco zveřejní aniž by se pod to podepsal, bývá to většinou buď hlupák nebo podvodník. Odkazovat (ve smyslu doporučovat) takové dílo je pak opět buď hloupost nebo podvod.

3. Martin Kopta: Zákrok na úrovni lokálního name serveru

17. 04. 2004 14:21

Potíž se squatterem jsem „vyřešil“ rázným zárokem; nastavil jsem v lokální síti na doménu (*.)google.cz stránku s hláškou: Google.cz není Google.com s odkazem na Google a GlobalSearch.

Komentáře k tomu článku jsou uzavřeny.

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.