Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Optimalizace pro vyhledavače a informační architektura

20. 29. 2004

Optimalizace pro vyhledavače úzce souvisí s informační architekturou a významně se podílí na celkové kvalitě webu. Přesto ji mnozí považují za šarlatánství.

Robert Němec si mi tuhle postěžoval na klienta, který odmítá optimalizaci pro vyhledavače, neboť Google prý stejně řadí výsledky podle toho, jak se jeho programátoři právě vyspí. Svým způsobem je to rozumný názor. Jen trochu nedůsledný. Proč nerozšířit pochybnosti na celý web (návštěvníci také chodí podle toho, jak se vyspí), ba dokonce na byznys jako takový (i zákazníci se často vyspí špatně)?

Ale co to tady plácám. Ve skutečnosti jsem vás chtěl odkázat na článek Design Matters (ClickZ, 29.3.04) od Shari Thurow, autorky SEO bestseleru Search Engine Visibility. Velmi dobře totiž odpovídá mému názoru, že optimalizace pro vyhledavače znamená v prvé řadě promyšlenou informační architekturu. V těsném závěsu je kvalitní obsah a teprve pak technické triky.

Ostatně, psal jsem to už v článku Přidaná hodnota optimalizace pro vyhledavače (Živě, 13.11.03) a svůj příspěvek pro nadcházející konferenci Inforum jsem nazval Význam informační architektury a optimalizace pro vyhledavače v online publikování.

Marek Prokop, 20. 29. 2004 14:, Pošli komentář

Souvislosti v Sově

Komentáře k tomu článku jsou uzavřeny.

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.