Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Navigace na úvodní stránce

28. 03. 2004

V některých komentářích k předešlému příspěvku o konzistentní navigaci se objevil názor, že úvodní stránka se obvykle liší, či by se dokonce měla lišit, od ostatních stránek webu. David Wertheimer však v článku Don't Forget to Architect the Home Page (Digital Web Magazine, 24.3.04) nabízí trochu jiný pohled na věc, když o úvodní stránce píše:

Měla by dodržovat podobnou navigační strukturu jako stránky vnitřní. Ne proto, že je dobrým úvodem, nýbrž proto, že může být součástí v plynulém postupu uživatele. Návštěvník může klidně přecházet z článku přes obsah sekce na úvodní stránku a zpět. Pokud tak činí, jak matoucí asi je, když úvodní stránka vypadá a funguje jinak než vnitřek. (I velejednoduchý Google dodržuje na úvodní stránce stejné horní odkazy jako na stránkách výsledků.)

Marek Prokop, 28. 03. 2004 14:52, Pošli komentář

Komentáře k tomu článku jsou uzavřeny.

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.