Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Vylepší Orkut vyhledávání Googlu?

19. 03. 2004

Google se chystá zapojit společenskou síť Orkut do svého vyhledávání. Informuje o tom Michael Kanellos v článku Google to find place for Orkut network in search (CNET News.com, 22.3.04). Orkut, který vytvořil zaměstnanec Googlu Orkut Buyukkokten jako svůj osobní projekt, sice i nyní patří Googlu, zatím však stojí stranou jeho ostatních projektu.

Při startu Google News, se Google chlubil, že je příprava zpravodajství zcela automatizována a nepodílí se na ní žádný živý redaktor. Zdá se, že dnes trochu obrací. Zjistil, že informace primárně nepocházejí od strojů, nýbrž od lidí. Z tohoto pohledu by společenské sítě mohly přinést nový impuls pro další rozvoj internetového vyhledávání.

Marek Prokop, 19. 03. 2004 06:, Pošli komentář

Komentáře k tomu článku jsou uzavřeny.

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.