Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Rukopisné fonty jako od ruky

8. 01. 2004

abcdefghijklm

Pokud čistě náhodou toužíte po TrueType fontu, který by jako z oka vypadl vašemu rukopisu, můžete ho mít. Server Fontifier nabízí aplikaci, ze které si nejprve vytisknete formulář, ten vyplníte, naskenujete, uploadujete zpět a váš rukopisný font bude na světě. Popravdě řečeno ale netuším, k čemu to může být dobré. Má někdo nějaký nápad? (via Zeldman)

Marek Prokop, 8. 01. 2004 14:33, Pošli komentář

Komentáře

1. Miroslav Navrátil: Ten odkaz nefunguje

8. 01. 2004 14:46

Moje Mozilla: The contains no data (nebo co ;)

2. Marek Prokop: Re: Ten odkaz nefunguje

8. 01. 2004 15:09

Občas funguje, občas nefunguje. To víte, nalinkoval to Zeldman a Sova ;-), tak má server asi problémy s výkonem.

3. Filip Rožánek:

8. 01. 2004 15:07

Inu, je to taková blbůstka - dovedu si představit sekretářky a teenagery, tedy přesně ty skupiny lidí, které mají potřebu vyšperkovat e-mail stovkami efektů, že právě tahle aplikace bude něco pro ně. Dopadne to tak, že budou psát e-maily ve Wordu, dokument uloží i s použitým písmem… a příjemci přijde ručně psaný dopis v elektronické podobě. Sice bude mít o několik stovek kilo víc, ale hlavně, že je to mým písmem!

4. Martin Hájek: Využítí rukopisného fontu

8. 01. 2004 16:03

Rukopis se podle mě dá občas na obchodním webu dobře použít pro zvýšení jisté autentičnosti a důvěryhodnosti komerčního sdělení, dodává se tím pocit bližšího kontaktu s autorem. Často se takto např. zobrazuje podpis autora sales copy, ale někdo to může využít i v jiných pasážích textů.

No a jestli má význam jen a pouze můj rukopis? Prý existují služby, které vám z různých míst na světě odešlou kamkoliv pohlednici. Když tedy chcete jet za milenkou, můžete firmě poslat font a ta za Vás pošle pohled ze „služební cesty“ manželce :-) I když by to šlo udělat i jednodušeji.

5. Robert Madaj: DTP

10. 01. 2004 11:15

Samozrejme nezabúdajme na stále veľmi dôležitú oblasť mimo elektronické publikovanie.

V rukách profesionála v tejto oblasti je takýto nástroj výkonnou pomôckou.

Keď si spomeniem na toto moje obdobie, veľakrát som prechádzal typy písma práve z tejto potreby a nahrádzal to vkladaním nascanovanej predlohy.

Práve tu to má zmysluplné použitie.

V elektronickom publikovaní vystupuje medzi hlavné jeho aspekty aj dostupnosť dokumentu. Zväčšenie jeho vežkosti, zhoršenie čitatežnosti a ďalšie problémy vyplývajúce z použitia nekvalitného písma tu vystúpia markantne na povrch.

Komentáře k tomu článku jsou uzavřeny.

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.