Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Rozhýbe aplikační web vývoj prohlížečů?

6. 01. 2004

Zatímco Dušan Janovský se za prohlížeči ohlíží, Roman Pichlík v článku Internetové prohlížeče a budoucnost (Dagblog, 2.1.04) hledí kupředu. Za pozornost stojí zejména jeho vize budoucího aplikačního webu:

V blízké budoucnosti můžeme očekávat nástup Rich Internet Applications (dále RIA), první vlaštovkou v tomto směru, která nastartuje masivnější rozšíření, bude pravděpodobne technologie Macromedia Flex. Flex přinese rozšíření prezentační vrstvy na straně internetového prohlížeče a umožní vývojářům dostat pod kontrolu věci do té doby zapovězené.

Z hlediska rozvoje aplikačního webu v jakékoliv jeho formě jsou klíčové dva body. První Co vyžaduje business a druhý Co technologie umožní. V roce 2004 se tak spustí umíráček současným webovým aplikacím a vše bude směřovat k RIA.

Marek Prokop, 6. 01. 2004 11:40, Pošli komentář

Komentáře

1. Martin Kopta:

7. 01. 2004 22:01

Flex přinese rozšíření prezentační vrstvy na straně internetového prohlížeče a umožní vývojářům dostat pod kontrolu věci do té doby zapovězené.

Flex je serverová aplikace.

Komentáře k tomu článku jsou uzavřeny.

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.