Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Zavádím komentáře (tak trochu)

5. 01. 2004

A redesign pokračuje… Od nynějška můžete posílat komentáře k jednotlivým příspěvkům formulářem v dolní části detailní stránky příspěvku. Ovšem pozor, nejedná se o žádné automatické diskusní fórum. Každý komentář mi přijde emailem a já ho podle jeho potenciální hodnoty pro ostatní čtenáře buď zveřejním (celý nebo zkrácený), nebo nezveřejním.

Obzvlášť vítány jsou komentáře doplňující příspěvky Sovy novými informacemi (včetně souvisejících odkazů) či pohledy. Vítány jsou i komentáře kritické, nesouhlasné a opravné. Šanci na zveřejnění naopak nebudou mít komentáře, které k danému tématu nic nového nepřinášejí, odbíhají od tématu, komentují jiný komentář místo původního příspěvku, apod.

Na závěr ještě jedno upozornění: berte komentáře na Sově jako experiment. Pokud se neosvědčí (tj. přínosy nebudou odpovídat pracnosti), brzy ho zase zruším. Nějaké komentáře…?

Marek Prokop, 5. 01. 2004 15:53, Pošli komentář

Ohlasy a souvislosti k tomuto příspěvku

Komentáře

1. Jirka: Vítám testovací zavedení komentářů na Sově

5. 01. 2004 17:16

Zastávám názor, že kvalitně provedené weblogy s kvalitními příspěvky "odrazují" pisatele nekvalitních komentářů. Komentáře čtenářů takové weblogy většinou ještě zkvalitňují - například nedovedu si bez komentářů představit mnohé příspěvky na weblogu http://diveintomark.org/ nebo http://pixy.cz/blog/.

2. Petr Staníček: No uvidíme

5. 01. 2004 17:39

Nemyslíš Marku, že jsi tak trochu sám proti sobě, pakliže už apriori nepřipouštíš reakce na jiný komentář - i když může být zatraceně k věci? Vždyť to nemá žádnou režii, komentáře (když už je máš) tě nic nestojí... :)

3. Jiří Bureš: Ach jo, co bych vymyslel

5. 01. 2004 18:20

Komentáře byly to, co v SvS chybělo asi ze všeho nejvíc. Nedovedu si ale představit ruční zpracování "záplavy" e-mailů. Tohle by mohla vyřešit nějaká "poloautomatika".

V každém případě je to dobrý počin.

4. Marek Prokop: Děkuji za dosavadní komentáře

6. 01. 2004 06:16

Děkuji předřečníkům za dosavadní komentáře. Pokud jde o to, proč komentáře na Sově zatím nebyly, přečtěte si Dušanovo zdůvodnění. Do puntíku bych ho podepsal. Tím také odpovídám Petrovi - komentáře mají pořádnou režii. Musím je číst, musím je přidávat a občas na ně musím odpovídat. Přidávání sice probíhá napůl automaticky, ale už teď vidím, že se asi neobejde bez dost pracné selekce a editace. Např. se budu muset nějak poprat se smajlíky, které zatím do Sovy kvůli přístupnosti nesměly.

Na druhou stranu, když jsem dříve dostal zajímavý komentář emailem, nemohl jsem s ním dělat nic jiného než odpovědět autorovi soukromě. Teď ho již mohu zveřejnit a to je dobře. Znovu ale upozorňuji, že budu zveřejňovat jen relevantní komentáře jednoznačně zvyšující informační hodnotou komentovaného příspěvku.

Komentář k jinému komentáři je v zásadě možný, pokud ovšem bude zároveň k příspěvku jako takovému. Chci, aby se čtenáři z komentářů dozvídali nové informace a nikoli jen to, že paní XYZ má na věc jeden ze tří všeobecně rozšířených názorů či pan ZXY si cosi nemyslí.

Z tohoto pohledu by se zatím skoro žádý z přidaných komentářů nekvalifikoval. Přidal jsem je, protože systém zkouším a protože chci vám i sobě ukázat, že to opravdu funguje. Za pár dní už ale podobné komentáře zveřejňovat nebudu. Věřím, že to oceníte především vy sami, protože se budete moci spolehnout na to, že čtení komentářů na Sově není ztráta času.

5. Martin Kopta:

7. 01. 2004 22:10

Marku, zatím mě na Sově absence komentářů jn nutila vždycky ti napsat email. A to jsem si setsakra rozmyslel, protože co když mi na něj soukromě odpovíš, a já s tebou pak budu muset ještě několik dní debatovat. Zanechání komentáře nějaké bezduché (pokud věříme na duši) aplikaci je daleko bezpečnější.

Myslím ale, že moderované komentáře mají cosi do sebe. Jednak je to klasifikace, což znamená, že nemusím číst „skvělé“ myšlenky od spousty lidí, a mohu to přenechat tobě, protože, když něco vybereš, bude to nejspíš dobré.

A pak je tu věc klasifikace obsahu. Pokud nechceš na svoje stránky vyvěsit ceduli: mládeži nepřístupno, pak prostě obsah prohlížet před zveřejněním musíš. Krom toho neseš za obsah svého webu zodpovědnost (hlavně před čtenářem).

Jinak bych uvítal kotvy na jednotlivých nadpisech komentářů, abych na ně mohl odpovědět.

Komentáře k tomu článku jsou uzavřeny.

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.