Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

30. 12. 2003

Podepisování příspěvků šiframi

Author Key: DR = Dan Rubin, DH = Didier Dilhorst

Weblogy s více přispěvateli mají obvykle na konci každého příspěvku podpis autora. Zajímavou variantu jsem zahlédl na SuperfluousBanter. V pravém sloupci nahoře je seznam autorů a jejich šifer (viz první obrázek) a pod příspěvky jsou již pak jen šifry (viz druhý obrázek).

Posted at 8:06AM by DH | Permalink

Výhody: hned z první obrazovky je dobře vidět, kdo do weblogu přispívá a že je autorů víc. Emaily autorů jsou pohromadě na jednom místě a kód stránky je o trochu úspornější. Nevýhody: pokud čtenáři na autorech konkrétních příspěvků záleží, musí si jejich jména pamatovat nebo dohledat.

Marek Prokop, 30. 12. 2003 11:53, Trvalý odkaz, Pošli komentář

BlogPulse, aneb o čem se bloguje

O digitálním fotoaparátu psalo v neděli 129 bloggerů a dalších 16 zmínilo nový digitální fotoaparát. Naproti tomu se nový mobilní telefon objevil jen v osmi blozích. Ukazuje to statistika klíčových frází z 28. 12. 2003, kterou generuje BlogPulse - automatizovaný systém pro odhalování trendů ve weblozích. BlogPulse denně prochází přes 90 tisíc weblogů a zatím je v beta-verzi. (via ResearchBuzz)

Marek Prokop, 30. 12. 2003 0:04, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.