Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

15. 12. 2003

Sčítání blogolidu

Jiří Bureš se inspiroval Blogging Survey a vypsal BlogCenzus 2003, neboli první sčítání lidu blogerského v zemích českých. Nejde však jen o prosté sčítání, ale o poměrně podrobný průzkum, jehož výsledky by mohly o české bloggerské scéně vypovědět zajímavá fakta.

Marek Prokop, 15. 12. 2003 22:38, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Interzen 2003 skončil, můj favorit je čtvrtý

Interval.cz dnes vyhlásil výsledky webdesignérské soutěže Interzen 2003. První tři místa obsadily tyto prezentace:

  1. Handmade Websites
  2. Shop.ee.cz
  3. NVK cars
Náhled prezentace hmw.sk

Vítězi upřímně gratuluji, mj. proto, že jsem mu sám (byl jsem jedním ze sedmi porotců) přiřkl druhé místo. Jeho web je opravdu výborný a chvíli jsem uvažoval i o tom, že ho navrhnu jako prvního. Nakonec jsem se ale rozhodl pro Hotel Opava (v celkovém pořadí čtvrtý), do kterého jsem se během hodnocení zamiloval natolik, až mi bylo líto, že nejedu do Opavy a nemám proč si tam rezervovat ubytování.

Projekt Krátce.cz, který jsem nominoval na třetí místo se v konečném pořadí umístil až devátý. Jinak jsou ovšem celkové výsledky na prvních šesti místech dost podobné předposlednímu kolu mého vlastního výběru. Podrobnější vysvětlení, jak jsem při hodnocení postupoval, si ale nechám na zítřek.

Marek Prokop, 15. 12. 2003 19:56, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Omalovánkový webdesign

Bryan Eisenberg se v článku The Color of Money (ClickZ, 12.12.03) věnuje především psychologickému působení barev na zákazníky. Mě však zaujala jeho myšlenka, že webová stránka by se měla nejprve navrhnout a otestovat ve stupních šedi a teprve poté vhodně obarvit.

Marek Prokop, 15. 12. 2003 10:40, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Školení Google AdWords

15. ledna 2003 v Praze odstartuje jednodenní školení Google AdWords sérii kursů, které chceme pořádat v rámci projektu Dobrý web. AdWords je jedním z nejúčinnějších a zároveň nejlevnějších nástrojů pro zvyšování návštěvnosti stránek a na školení se naučíte ho používat hned od začátku naplno, kreativně, bez zbytečných (a drahých) začátečnických chyb. Přihlásit se můžete již nyní.

Marek Prokop, 15. 12. 2003 10:39, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.