Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

13. 12. 2003

Udělátkovník Christiny Wodtke

S výborným nápadem přišla Christina Wodtke. Založila samostatný weblog Widgetopia (udělátkovník), do kterého zaznamenává nejrůznější webová udělátka (ikony, vyhledávací formláře, přepínače písma, atd.), na něž při cestách webem narazí. Každý zaznamenaný prvek zároveň stručně komentuje z pohledu použitelnosti a informační architektury. (via About weblog)

Marek Prokop, 13. 12. 2003 16:16, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Seznam prohledává český web Jyxem

Seznam začal pro fulltextové prohledávání českého webu používat vyhledávací stroj Jyxo místo dosavadního Googlu. Informuje o tom DigiWeb, kterému to potvrdil mluvčí Seznamu Tomáš Fiala. Google nadále na Seznamu obstarává prohledávání světového webu. Databáze, kterou Jyxo na Seznamu používá, se liší od databáze samostatného Jyxa a odlišné jsou proto i výsledky stejných dotazů.

Optimalizace českých stránek pro vyhledavače se tak stává opět o něco těžší, neboť již existuje pět významných fulltextových vyhledavačů s různými výsledky:

  • Google.com
  • Seznam/Jyxo
  • Centrum/Morfeo
  • Atlas/Jyxo
  • Jyxo (včetně portálů Zooho a Quick)
Marek Prokop, 13. 12. 2003 13:03, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.