Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

09. 12. 2003

Kolik firem nemá připojení k Internetu?

Podle zprávy ČTK, kterou dnes tlumočí DigiWeb, nemá v ČR přes 40 % malých firem přístup na internet. Na dnešní tiskové konferenci to prý uvedli zástupci společnosti Contactel. Já bych spíš řekl, že Contactel blábolí a Četka mu to žere. Skutečně existující a podnikající firmu bez připojení jsem nepotkal už dobré dva roky.

Contactel zřejmě počítá všechny registrované živnostníky a společnosti, aniž by vzal v úvahu, že mnoho z nich vůbec nepodniká. Zlikvidovat u nás právnickou osobu totiž trvá skoro nejdéle na světě (asi 10 let) a živnostníky zatím k ukončení formální živnosti nic nenutí. Až se tedy všechny skutečné firmy připojí, bude asi Contactel zklamán stejně, jako Špidla, až začne vybírat od všech „neplatičů“ daně.

Marek Prokop, 09. 12. 2003 17:00, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Úsporné styly

Kdo si vyzkoušel courání po webu s pomalým připojením a četl průzkumy toho, jak uživatelé hodnotí rychlost načítání stránek, snaží se v kódu ušetřit každý byte. Šetření se přitom nemusí vztahovat jen na HTML a obrázky. John GallantHolly Bergevin vám v článku Writing Efficient CSS (CommunityMX, 1.12.03) poradí triky, kterými ušetříte v předpisu kaskádových stylů:

  • sdružené vlastnosti (font, background, apod.),
  • vícenásobné deklarace,
  • výchozí hodnoty,
  • dědičnost,
  • kompaktnost kódu.

Při té příležitosti mi to nedá, abych nepřipoměl svůj článek Kaskádové styly v dobrém stylu (Interval.cz, 29.7.02). Je už sice starší, ale stále platí. (via About weblog)

Marek Prokop, 09. 12. 2003 11:39, Trvalý odkaz, Pošli komentář

WebML - metodika pro webové aplikace

Transformace modelů WebML

Dnešní Inteval.cz mě potěšil. Petr Zelenka se zde totiž ve velmi dobře zpracovaném článku WebML - projektování webových aplikací věnuje problematice modelování a navrhování webových aplikací pomocí formálních metodologií softwarového inženýrství. Konkrétně upozorňuje na metodiku WebML, která je pro webové aplikace přímo navržena.

Marek Prokop, 09. 12. 2003 10:19, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.