Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

08. 12. 2003

Uživatelé rolují, a navíc kolečkem

Většina uživatelů roluje kolečkem, konstatuje Dušan Janovský na základě rozsáhlého a statisticky věrohodného testu, který provedl na 13 stránkách svého Jak psát web. Dlužno ovšem dodat, že to je většina jen těsná - 55 % - a Dušanovi čtenáři jsou spíše technicky orientovaní. Mnohem výraznější většina (76 %) uživatelů vůbec nějak rolovala a opět tak vyvrátila pradávný nielsenovský mýtus, že uživatelé nerolují (a nečtou).

Marek Prokop, 08. 12. 2003 11:45, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Centrum získává návštěvníky neetickými triky

Portál Centrum.cz si počíná neeticky, když příchozím z proužkové reklamy podstrkuje formou systémového dialogu dotaz, zda si přejí nastavit Centrum jako domovskou stránku. Tento názor vyslovil Mirek Zeman v článku Chcete jako domovskou stránku nastavit Centrum? (Lupa, 8.12.03) a já s ním naprosto souhlasím.

Billboard, v jehož výměnné reklamní síti se inkriminované reklamy zobrazují, podle článku s neetickým počínáním Centra nesouhlasí. Zároveň se prý však necítí oprávněn proti němu zasáhnout. Podle mého názoru by zasáhnout měl. Když může Google zakazovat popup okna na cílových stránkách placené reklamy, proč by totéž nešlo v rámci výměnné sítě?

Marek Prokop, 08. 12. 2003 10:17, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.