Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

07. 12. 2003

Blizg - metadata pro váš weblog

Využití metadat a jejich používání v bloggerské praxi je zasvěcen katalog weblogů Blizg. Soudě podle jeho statistiky zemí a jazyků ho Češi zatím neobjevili, což je škoda. Přitom stačí málo. Na titulní stránku svého blogu přidejte alespoň tyto meta značky:

<meta name="dc.language" content="cs" />
<meta name="geo.country" content="CZ" />

a můžete se do Blizgu zaregistrovat. S dalšími metadaty vám pak už pomůže sám.

Marek Prokop, 07. 12. 2003 , Trvalý odkaz, Pošli komentář

Google, Froogle a diskriminace zahraničních obchodníků

Výsledky hledání Googlu s výpisem zboží z Frooglu. Kliknutím se zvětší.

Google začal ve výsledcích hledání zobrazovat zboží ze své databáze online nabízeného zboží Froogle. Věc však má háček. Froogle je zatím otevřen jen obchodníkům se sídlem v USA a výsledky se také zobrazují jen americkým surfařům - celá stránka výsledků (PNG, 83 KB). Český (německý, francouzský, thajský, atd.) obchodník má tedy smůlu a po Floridě je pro něj vstup na americký trh skrze Google ještě těžší.

Marek Prokop, 07. 12. 2003 6:21, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.