Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

20. 11. 2003

Centrum.cz dokáže vykouzlit ďábelské barevné kombinace

Centrum.cz

Jak už napsali mnozí přede mnou, portál Centrum přepracoval svou úvodní stránku do beztabulkového CSS layoutu. Na kvalitu kódu přitom moc nehleděl (např. <body> je sice ukončeno, ale jaksi nikde nezačíná), ale to už také napsali jiní a mně o to teď nejde. Chci zmínit jen jednu chybu, která je pro CSS dost typická a může mít zároveň dost fatální důsledky.

Jedná se o barvu pozadí. Přesněji řečeno o nebarvu. Webmaster Centra totiž směle definuje barvu písma, zatímco barvu pozadí velkoryse přehlíží. Uplatní se proto barva, kterou má nastavenou uživatel, a ta nemusí s písmem zrovna dvakrát ladit. U mě to ještě jde (screenshot), ale jinde to může být natolik nečitelné, že nepomůžou ani nohy ve škopku s vodou.

Ohlasy a souvislosti k tomuto příspěvku

Marek Prokop, 20. 11. 2003 9:59, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.