Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

16. 11. 2003

Redesign - úskalí transformace obsahu a URL

Redesign webu se obvykle dělá proto, aby odstranil existující problémy, zároveň ale vytváří nové. Pozornost je třeba věnovat udržení stability URL a převodu obsahu z původního tvaru do nového. V článku Tackling Usability Gotchas in Large-scale Site Redesigns (14.11.03) se dočtete, jak těmto obtížím čelil Jeffrey Zeldman při nedávném redesignu magazínu A List Apart.

Marek Prokop, 16. 11. 2003 13:33, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Joe Clark tvrdě kritizuje WCAG 2.0

Joe Clark, jeden z nejuznávanějších odborníků na přístupnost webového obsahu a autor knihy Building Accessible Websites, není spokojen s návrhem druhé verze Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.0) konsorcia W3C.

V článku How to Save Web Accessibility from Itself (A List Apart, 14.11.03) tvrdí, že některá doporučení v návrhu WCAG 2.0 jsou příliš vágní a nejasná, jiná příliš konkrétní a v mnoha případech nesplnitelná, nerespektují současné možnosti technologie a jsou odtržena od reality.

Marek Prokop, 16. 11. 2003 12:37, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Google smeten hurikánem Florida

Při dnešní kontrole návštěvnosti mne obestřely mrákoty. Hodnoty některých webů byly na polovině a někde dokonce na třetině dlouhodobých průměrů. Nejprve jsem vyloučil chybu měřících systémů, pak jsem zkusil Google a mrákoty mne obestřely podruhé. Na první stránce výsledků pro přibližně desítku dotazů mi byl povědomý vždy sotva jeden odkaz. Ostatní jsem v životě neviděl. Moje weby jsem vůbec nenašel.

Vše vysvětlila až diskuse Update Florida - Nov 2003 Google Update na WebmasterWorld.com. Jak z ní vyplývá, nejsem sám, postihlo to všechny. Celý Google se zmítá v něčem, co připomíná bývalé měsíční aktualizace. Tentokrát se to ale opravdu nepovedlo. Nezbývá než doufat, že se jedná o dočasnou chybu, která bude brzy opravena.

Související příspěvky

Marek Prokop, 16. 11. 2003 1:27, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.