Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

10. 11. 2003

Interzen 2003

Interzen 2003

Interval.cz vyhlašuje soutěž pro české a slovenské webdesignéry Interzen 2003. Cílem soutěže je poukázat na technologicky dokonalé a vzhledově nevšední webové projekty. Soutěžní projekty splňující normu XHTML 1.0 nebo vyšší můžete přihlašovat do konce listopadu.

Marek Prokop, 10. 11. 2003 23:57, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Svět vyhledávání v kostce

Aktuálnímu stavu a perspektivám světa internetového vyhledávání se věnuje Michal Illich v článku Microsoft, Google, Amazon: Co se děje (Lupa, 10.11.03). Dozvíte se v něm, zda Microsoft koupí Google, který vyhledavač komu patří a jak se do vyhledávání zapletl i Amazon.com.

Mimochodem, právě Amazonu a jeho vyhledávání v knihách jsem před čtrnácti dny věnoval článek Amazon.com - živá učebnice internetového marketingu (Firma online, 29.10.03) a zde v Sově příspěvek Amazon buduje největší knihovnu na světě (25.10.03).

Marek Prokop, 10. 11. 2003 15:19, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Záplava triků ohrožuje podstatu CSS

Peter-Paul Koch varuje, že se ze strategie kódování podle standardů postupně vytrácí původní klíčová idea - jednoduchost. Aktivně hledají složitá řešení, píše o konstruktérech a uživatelích nejrůznějších CSS triků v článku Keep CSS Simple (Digital Web Magazine, 7.11.03). Samotné CSS triky přirovnává k rámům a tabulkám starého stylu a o něco dál píše:

Web je nejisté místo. Ani když nasadíte všechny moderní poznatky z CSS, přístupnosti a použitelnosti, nemůžete si být jisti, že budou vaše stránky fungovat přesně tak, jak chcete. […]

Prohlížeče nepodporují CSS perfektně. Zejména pro ty, kdo se právě začali CSS učit, to může být k vzteku. Triky ale nejsou řešením. Nejlepší je přijmout Web tak, jak nyní funguje, protože tím udržíte stránky jednoduché.

Souhlasím. Když vám něco v CSS nejde, zkuste to jinak. Když to nejde jinak, nedělejte to vůbec. Uživatel neví, jaký super rafinovaný design jste zamýšleli a nepozná, že jste z původní představy slevili. Zato ale určitě pozná, když veškerý čas a prostředky obětujete na boj s kódem a na důležitější věci se kvůli tomu nedostane.

Ohlasy a souvislosti k tomuto příspěvku

Marek Prokop, 10. 11. 2003 2:34, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.