Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

04. 11. 2003

Před odchodem zhasni!

Jan Bien „namaloval“ bez obrázků jen pomocí CSS lampu, která se navíc přepínáním stylového předpisu rozsvěcí a zhasíná. Musíte vidět.

Marek Prokop, 04. 11. 2003 12:59, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Dotahuje Google Seznam?

Z čísel, která se mi včera dostala do ruky, vyplývá, že náskok Seznamu před Googlem se zkracuje.

Klient mi včera přeposlal nabídku, kterou obdržel od obchodního zástupce Seznamu.cz. Obsahovala návštěvnost rubriky Seznamu, ve které je zařazen klientův web a počet hledání jeho hlavního klíčového slova. Shodou okolností spravuji pro tohoto klienta kampaň Google AdWords, ve které se osm klíčových slov velmi dobře kryje s tématem dané rubriky Seznamu. Sestavil jsem si proto následující srovnání:

  Seznam Google
Počet hledání hlavního klíčového slova (denní půměr; u Googlu jednotné + množné číslo) 41 25+6
Předpokládaná denní návštěvnost rubriky Seznamu, resp. počet hledání 8 těsně souvisejících slov v Googlu 64 288

I když připustím, že se slova započítaná Googlu kryjí i s jednou další rubrikou Seznamu, vychází mi, že v Googlu hledá zřetelně víc lidí, než kolik jich prochází katalog Seznamu. V počtu hledání sice Seznam ještě vede, ale rozdíl již není veliký. Zdůrazňuji, že se jedná o zcela netechnické téma a tudíž nijak specifické uživatele.

Marek Prokop, 04. 11. 2003 7:00, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.