Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

28. 10. 2003

O nás, aneb kdo je za obrazovkou

Informace o provozovateli (historie, vedoucí pracovníci, kontaktní údaje, atd.) našlo na vzorku 15 webů jen 70 % uživatelů. To je jeden z výsledků studie, kterou představuje Jacob Nielsen v článku "About Us" - Presenting Information About an Organization on Its Website (Alertbox, 27.10.03). Na první pohled nevypadá 70 % špatně, u tak základních informací je však alarmující cokoli pod 100.

V článku nechybí stručný přehled zjištěných závad a pár užitečných rad, jak použitelnost informací O nás zlepšit. Mně se třeba líbí tato myšlenka:

Říci kdo jste a co děláte patří při každé konverzaci k základní zdvořilosti. V podnikání je navíc dobré ziskat důvěru a respekt tím, že objasníte původ své společnosti, jaký je váš pohled na podnikání a jaký vztah máte k veřejností.

Web je velmi odosobněný, nicméně z našich dřívějších studií použitelnosti je patrné, že se uživatelé chtějí s provozovatelem webu blíže seznámit. Chtějí vědět, kdo je za obrazovkou.

Také chci vědět, kdo je za obrazovkou. Dřív jsem se vztekal, když jsem objevil zajímavý blog, na který bych rád odkázal, nebo službu, kterou bych rád využil, ale informace komu to patří nikde. Teď už raději na každém novém webu nejprve zkontroluji, zda údaje o provozovateli obsahuje, a když ne, ani nejdu dál. Nepřicházíte tímto způsobem zbytečně o zákazníky či čtenáře?

Marek Prokop, 28. 10. 2003 18:19, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Flash pro budoucnost

Flash For The Future se jmenuje nový web, za kterým stojí zde často citovaný D. Keith Robinson a jehož cílem je propagovat perspektivní a k uživatelům citlivý způsob práce s Flashí. Český flashový guru Pavel Šimek z něj určitě bude mít radost, protože následující citát z Flash For The Future, myslím, vyjadřuje i jeho názor:

Příliš často klienti, manažeři, šéfové firem a další zúčastnění požadují Flash kvůli Flashi, aniž by chápali, kam až důsledky takového výběru vedou. Upřímně řečeno, přestože je tak snadné Flash použít a přestože má tak obrovské možnosti, někdy je nejlepším flashovým řešením nepoužít Flash vůbec.

(via Digital Web Magazine)

Marek Prokop, 28. 10. 2003 16:50, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.