Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

27. 10. 2003

První česká Google bomba

A máme tu zřejmě první českou Google bombu, přátelé. Jmenuje se Dušan Hlavatý. Více informací v Pixyho příspěvku Další zloděj (Pixy: Web &CSS blog, 27.10.03).

Marek Prokop, 27. 10. 2003 17:56, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Nový Navrcholu.cz

Společnost Internet Info včera spuštila novou verzi populárního systému pro měření návštěvnosti Navrcholu.cz. Měl jsem možnost ho přes dva měsíce testovat a myslím, že jsem konečně našel „počítadlo“, které mi bude vyhovovat. Jeho možnosti jsou totiž opravdu velmi široké - viz Co o vás vím (Sova v síti, 27.8.03).

Mimochodem, minulý týden byl pro Sovu rekordní. TopList (pro změnu) zaznamenal celkem 6 327 návštěv (z toho česká část 4 637) a denní průměr v kalendářním týdnu se tak poprvé přehoupl přes 900 návštěv. Díky za vaši čtenářskou přízeň a blogobaronům Pixymu a Medvídkovi Pů za obzvlášť vydařené odkazy.

Ohlasy a souvislosti k tomuto příspěvku

Marek Prokop, 27. 10. 2003 14:09, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Komentáře, nebo diskuse?

Petr Staníček v článku Jak na diskuse a komentáře (Pixy: Web &CSS blog, 26.10.03) vyslovuje zajímavou a zdánlivě logickou doměnku, že designem uživatelského rozhraní komentářů pod články zpravodajských webů lze předurčit, zda čtenáři budou spíše komentovat článek, nebo spíše diskutovat mezi sebou.

Proč mi ta úvaha připadá logická jen zdánlivě? Inu, rád bych ji viděl podepřenou výsledky konkrétního průzkumu. Mám totiž dojem, že touha některých uživatelů diskutovat mezi sebou je silnější, než jakékoli designem vytýčené mantinely. Možná to je dobrý námět pro Jiřího Bureše a jeho seriálový rozbor českých weblogů, případně by se takový průzkum dobře vyjímal i v Kyberšmoku Adama Javůrka.

A když už jsme u diskusí a komentování, představím vám ještě nový weblog Everything in Moderation, jehož podtitul zní velmi slibně: Kreativní způsoby řízení online komunit a uživateli vytvářeného obsahu. Příspěvků je v něm sice zatím poskrovnu, za přečtení ale určitě stojí.

Marek Prokop, 27. 10. 2003 0:41, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.