Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

24. 10. 2003

Analýza textu a generování abstraktů

Petr Strossa v článku Jak v textu oddělit zrno od plev: Automatické vytváření abstraktů (Science World, 23.10.03) rozebírá možnosti automatizované analýzy textu a metody výběru vět, které co nejvěrněji shrnují obsah. Tímto směrem se určitě ubírají i vyhledavače a podobnou technologii si dovedu představit také v redakčních systémech a mnoha dalších internetových aplikacích. (Tip: Martin Kopta)

Pozor: článek má čtyři stránky propojené tak neuvěřitelně hloupou navigací, že jsem si jí všiml jen náhodou.

Marek Prokop, 24. 10. 2003 12:36, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Velký test vyhledavačů

Do velkého testu 15 v Česku používaných vyhledavačů se pustil Michal Kára. Zatím si můžete přečíst jeho první část: Test vyhledávačů pragmaticky 1 (Lupa.cz, 24.10.03). Četl jsem již dřív koncept celého testu a jeho pojetí i způsob provedení se mi líbí. Těším se i na diskusi pod článkem, která určitě odhalí zajímavé informace o tom, jak lidé na Internetu hledají.

Marek Prokop, 24. 10. 2003 11:44, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.