Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

23. 10. 2003

Velké firmy jsou všude stejné

Kalena Jordan píše v článku Are You Sabotaging Your Site's Visibility? (ISEDB.com, 20.10.03) o průzkumu, který ukázal, že mnoho společností z novozélandského Top 100 se samo připravuje o viditelnost svých webových stránek. 59 % z nich nemá na úvodní stránce skoro či vůbec žádný text, 62 % neumí využívat prvek <title>, 63 % kašle na meta description, atd.

Stejné zjištění jsem učinil, když jsem hodnotil viditelnost ve vyhledavačích u webů společností z českého Top 100. Evidentně se jedná o důsledek arogance a tuposti společné všem velkým firmám všude na světě. Místo inteligentní, levné a zákazníky oceňované viditelnosti ve vyhledavačích volí raději pro budování značky metody drahé, stupidní a obtěžující. Ve skutečnosti je to ovšem dobře, protože tím uvolňují prostor chytřejší konkurenci.

Související příspěvky

Marek Prokop, 23. 10. 2003 15:10, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Nový A List Apart

A List Apart logo

Po několik měsíců trvajícím redesignu vyšlo v pondělí nové číslo A List Apart, a to hned se třemi články (za přečtení stojí zejména první dva):

Pokud jde o výsledek redesignu, přiznám se, že jsem trochu zklamán. Je to sice hezké, ale po tak dlouhé době jsem čekal od Zeldmana přeci jen víc. Nejvíc mne asi překvapila pevná šířka stránky (ne že by mi vadila) a textová reklama na jakousi seznamku.

Marek Prokop, 23. 10. 2003 7:24, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Zenová zahrada česky

CSS Zen Garden, slavný projekt demonstrující sílu kaskádových stylů, se dočkal verze v jazyce, který velmi nápadně připomíná češtinu. Autorem překladu je Václav Macinka. Sova děkuje a chválí, ale zároveň by uvítala důslednější počeštění a pečlivější korekturu. (via Vít Dlouhý)

Marek Prokop, 23. 10. 2003 2:45, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.