Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

30. 09. 2003

Éra otevírání odkazů do nových oken končí

D. Keith Robinson mi promlouvá z duše, když ve svém gorilím web tipu nazvaném Launching New and Pop-up Windows (DKR Productions, 29.9.03) píše, že již pominula potřeba odlišovat externí odkazy jejich otevíráním do nových oken. Myslím si totéž - nedělejme z uživatelů blbce a nechejme je, ať si nová okna otevírají sami podle své chuti.

Při té příležitosti mne napadá, že zde na Sově se externí odkazy (a že jich tu je) do nových oken nikdy neotevíraly a nikdo z vás si na to nikdy nestěžoval. Najde se někdo, komu to vadí, či koho to alespoň napoprvé spletlo?

Souvislosti

Marek Prokop, 30. 09. 2003 23:42, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Jacob Nielsen jako čaroděj internetového byznysu

[doplněno 1.10.03 0:27] Jacob Nielsen zveřejnil čísla o čtenosti svých článků a mimoděk tak poodhalil podstatu úspěchu svého byznysu.

Jacob Nielsen vydal 200. jubilejní Alertbox a bilancuje. Jeden by řekl, že se přímo chvástá - 30 milionů zhlédnutých stránek od roku 1995, průměrný počet zhlédnutí jednoho Alertboxu 300 000, některé i přes milion. To jsou čísla, která berou dech.

Ještě úžasnější ale je, že Alertboxy jsou spiše reklamou než odbornými články. Každý druhý nabízí doplňující informace v placené studii, úplně každý oslavuje genialitu autora a jeho metod. Statisíce až miliony lidí si tedy čtou reklamu. Dobrovolně, ochotně, s vděkem. Ano, tak se dělá internetový marketing. Ne stupidními bannery, ne ještě stupidnějším spamem, ale inteligentním obsahem.

Jedno číslo z Nielsenovy bilance mne obzvlášť fascinuje: 80 % čtenářů čte Alertboxy v archivu, delší dobu po jejich vydání. Tak trvalé a dlouhodobě přínosné mohou investice do obsahu být. Napsat dobrý text sice dá asi víc práce, než navrhnout banner, ale najděte mi banner, který pro vás bude pracovat kdesi v archivu ještě dalších pět let.

Souvislosti

[doplněno 1.10.03 0:27] Lidé jsou různí a D. Keith Robinson pohlíží na Nielsena jinak: The Importance of Tone and Style (Asterisk, 30.9.03).

Marek Prokop, 30. 09. 2003 15:44, Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.