Přeskoč navigaci

Zde hledá Jyxo.

Jyxo

Weblog pro webmastery a webdesignéry

19. 09. 2003

Odkazy na nejhledanější slova se neosvědčily

Z navigace Sovy jsem odstranil seznam nejhledanějších frází a trochu jsem upravil hlavní menu.

Od té doby, kdy jsem zde zavedl hledání Jyxem, byl v levém sloupci pod vyhledávacím formulářem seznam nejhledanějších frází. Sliboval jsem si od něj, že vám pomůže rychle najít odpověď na nejhledanější otázky a původně jsem měl v plánu ho pravidleně aktualizovat. Jenže se ukázalo, že to nebyl nejlepší nápad, a to hned ze dvou důvodů:

  • Odkazy na nejhledanější fráze vás pletly. Část z vás je považovalo za přímé odkazy na konkrétní dokumenty Sovy. Nejvíce matoucí byl asi odkaz na hledání slova RSS, který jste mylně považovali za odkaz na RSS kanál Sovy.

  • Tím, že byly odkazy na nejhledanější slova takto při ruce, zůstávala tato slova stále nejhledanější, s obrovským náskokem před všemi ostatními. Statistika hledání tak v podstatě ztratila smysl.

Seznam nejhledanějších frází jsem proto odstranil a zároveň jsem trochu přeuspořádal hlavní menu. Přibyla v něm položka Nástroje, která vás dovede na původně přímo odkazovanou Cynthii a na test kontrastu barev.

Marek Prokop, 19. 09. 2003 , Trvalý odkaz, Pošli komentář

Další příspěvky weblogu

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.